Uroczyste przecięcie wstęgi

W piątek, 1 marca, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Jagielnie. Sekretarz Urszula Iżykowska-Mroczko w imieniu swoim i wójta wraz z radnym Krzysztofem Hutnikiem powitała wszystkich zebranych gości.

 

Stoimy właśnie przed obiektem, który spełnia wszystkie wymogi, wynikające z prawa budowlanego, przepisów przeciwpożarowych, przepisów wynikających z ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – mówiła sekretarz gminy. – Jest to wizytówka nie tylko miejscowości, ale także całej gminy. Liczę na to, że świetlica sprosta oczekiwaniom wszystkich mieszkańców. Wierzę, że skłoni lokalną społeczność, na czele z sołtysem, jak i całą radą sołecką do podejmowania nowych wyzwań i inicjatyw. Ta świetlica ma być sercem sołectwa Jagielno. Aby było to możliwe, potrzebny jest wkład mieszkańców. Bez was, drodzy państwo, ten obiekt pozostanie zwyczajnym budynkiem. Jedynie państwo możecie sprawić, że to serce będzie biło mocniej, nie tylko od święta, ale każdego dnia – podsumowała Urszula Iżykowska-Mroczko.

Na koniec obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Jacka Tonkowicza. Po oficjalnym otwarciu wszyscy goście zostali zaproszeni do nowej świetlicy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

124741art photoPo oficjalnym otwarciu wszyscy goście zostali zaproszeni do nowej świetlicy

Przypomnijmy, w 2021 roku pracownicy Urzędu Gminy Przeworno przygotowali wniosek, dzięki któremu udało się pozyskać 900 tys. zł z rządowego programu „Inwestycje lokalne”. Program finansowany był z funduszu przeciwdziałania covid-19. Ostateczny koszt budowy obiektu przekroczył milion złotych, a różnica została sfinansowana z budżetu gminy Przeworno. Całkowita wartość inwestycji to 1.108.271,80 zł.

Artykuł zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
udało się wydać ponad 1 milion zeta na budowę małego budyneczku o nazwie świetlica. ta świetlica to miś naszych czasów to marzenie polaków od bałtyku do tatr . to serce wioski to wyzwanie to inicjatywa oddolna to wizytówka wsi. świetlica spełnia wszystkie normy ue normy prawa budowalnego normy ppoż sanepid itd.
ta świetlica to jest i będzie martwy grobowiec i chybiona inwestycja. w zabrzu jest klub wiatrak. rudera ale żyje. organizują tam koncerty na które przyjeżdżają ludzie z całej polski. megaklub w katowicach to samo. rudera ale żyje. świetlica to miejsce spotkań to życie a nie pusty budynek zamykany na klucz aby go ktoś użytkowaniem nie zniszczył. do czego będzie służyć taki martwy budynek bez animatora zdarzeń? jak jest dobra impreza to ludzie taplają się w błocie i mówią że im dobrze jak na polandrock. tak bez budynku. gmina kupiła dobry samochód ale paliwa i kierowcy brak. pomysłu też.

5

Przeczytaj także