Jednym z ważniejszych wydarzeń była wizyta wójta Jarosława Taranka w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu, gdzie spotkał się z dolnośląskim wojewódzkim konserwatorem zabytków, Danielem Gibskim, oraz pracownikiem urzędu, Małgorzatą Kolbuszewską

 W ostatnich tygodniach wójt gminy Przeworno, Jarosław Taranek, odbył kilka spotkań z przedstawicielami dolnośląskich instytucji i z lokalnymi samorządowcami.

Jednym z ważniejszych wydarzeń była wizyta wójta Jarosława Taranka w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu, gdzie spotkał się z dolnośląskim wojewódzkim konserwatorem zabytków, Danielem Gibskim, oraz pracownikiem urzędu, Małgorzatą Kolbuszewską. – Omawialiśmy kwestię  przebudowy ulicy Parkowej w Przewornie – wyjaśnia wójt Taranek. – Już podjęto konkretne działania. W minionym tygodniu odbyła się wizja terenowa z udziałem pracowników urzędu konserwatora zabytków. Jestem umiarkowanym optymistą, jeśli chodzi o wydanie pozytywnej opinii archeologicznej na ten temat. Chcielibyśmy zrealizować tę inwestycję w technologii asfaltowej, wykorzystując środki zewnętrzne. Drugim tematem naszych rozmów były dalsze inwestycje na Gromniku.

Wójt Taranek spotkał się również z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu. – Rozmawialiśmy na temat uzyskanych dotacji i spłat pożyczek, udzielonych gminie przez WFOŚiGW. Omówiliśmy również możliwość przystąpienia naszej gminy do programu "Ciepłe mieszkanie" – tłumaczy Jarosław Taranek. – Mieszkańcy mogą z niego skorzystać tylko w przypadku, gdy gmina do niego przystąpi. Poprzedni wójt nie zdecydował się na uczestnictwo w nim, co bezpośrednio zamknęło drogę do pozyskania tych środków przez naszych mieszkańców. Wysłałem już odpowiednie pismo do prezesa WFOŚiGW, Pawła Łapacza, które zostanie przekazane następnie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Decyzja w tej sprawie może zostać podjęta jedynie na szczeblu krajowym, a nie wojewódzkim.

Wójt odbył także spotkanie z dyrekcją Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie). – Rozmawialiśmy o pozwoleniach wodno-prawnych na wykorzystywanie wód gruntowych i zrzut oczyszczonych ścieków – kontynuuje Jarosław Taranek. – Kolejnym tematem były prace związane z czyszczeniem cieków wodnych na terenie gminy Przeworno, w tym roku potoku Rożnowskiego i  Cierpickiego. W kolejnych latach natomiast cieku wodnego "Kaczka" w Przewornie, potoku w Karnkowie oraz w Jegłowej, gdzie ma powstać oczyszczalnia ścieków.

Cały artykuł zamieściliśmy w 34 (1222) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także