Odkryli kamienne zabytki
Prace remontowe wokół kościoła pw. św. Gotarda dobiegają końca. Odwiedziliśmy plac budowy dosłownie na kilka dni przed wykonaniem ostatnich prac porządkowych. Wystarczy wybrać się na wycieczkę, żeby przekonać się, że najstarszy strzeliński zabytek wypiękniał.
Budowla została zabezpieczona przed podmywaniem i podmakaniem. Wykonano granitowe rynsztoki odprowadzające deszczówkę do dwóch studzienek. Ukształtowanie terenu zmusiło budowlańców do takiego właśnie rozwiązania. Powstał zupełnie nowy chodnik, a przy wejściu do kościoła położono kostkę granitową. Uważny turysta, albo mieszkaniec Strzelina o zacięciu regionalisty, zauważy również zmianę przebiegu krawężnika w północno-wschodniej części terenu wokół świątyni.
Tekst ukazał się w nr 41 (1080) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Odkryli kamienne zabytki
zabytkami strzelina są osoby, które od dziesięcioleci z kamiennym niezmiennym umysłem trzymają sie złotego koryta. zabytki urzędnicze nic nie wiedza o tym że mają sprawczość i innowacyjność krawężnika a mizerny obraz powiatu i gminy to ich robota a nie robota złej centrali. w strzelinie nie ma dobrej szkoły z dobrymi wynikami ale są za to budynki zabytkowe czyli stare i budynki nowe zbudowane za dotacje czyli za pieniądz wyżebrany. strzelin to zabytek materialny i umysłowy.