ZNAJDŹ NA STRONIE

Gmina Strzelin otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu w 2016 roku, w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska”. Na zdjęciu burmistrz Dorota Pawnuk (w środku) i Ewa Mańkowska (z prawej), ówczesna wicemarszałek województwa dolnośląskiego (foto: archiwum UMiG Strzelin)
Tegoroczna gala finałowa prestiżowego wyróżnienia Dolnośląski Klucz Sukcesu odbędzie się w Strzelinie. To z pewnością duże wyróżnienie dla miasta.
26 kwietnia Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie odwiedził Ryszard Chruścicki, sekretarz Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Spotkał się z burmistrz Dorotą Pawnuk i sekretarzem gminy Kazimierzem Nahajło. Wspomniane stowarzyszenie jest inicjatorem konkursu, który jest organizowany od 1997 roku. W tym roku odbędzie się po raz 27.
Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Statuetki przyznawane są m.in.: dla największej osobowości w promocji regionu, dla najlepszej firmy zatrudniającej do 50 osób, do 250 osób i powyżej 250 osób, dla najbardziej gospodarnej gminy wiejskiej, dla najbardziej gospodarnej gminy miejskiej lub wiejsko – miejskiej, dla najlepszej instytucji kultury, inicjatywy kulturalnej lub edukacyjnej, a także dla najlepszego klubu sportowego, ośrodka sportu i rekreacji, organizatora masowych imprez rekreacyjnych lub przedsięwzięcia turystycznego. - Statuetki „klucze” są duże, piękne i bardzo wartościowe – mówi burmistrz Dorota Pawnuk. - Są kute przez znanego artystę kowala Ryszarda Mazura. Koszt wykonania jest dość znaczny. Co istotne, za tę nagrodę nie trzeba płacić, w przeciwieństwie do większości innych inicjatyw konkursowych, np. lider edukacji, lider inwestycji lub sportu.
W gronie kapituły przyznającej Dolnośląski Klucz Sukcesu zasiada m.in. Bogdan Cybulski, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu, Ewa Mańkowska, była wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Rafał Dudkiewicz, były prezydent Wrocławia, prof. Leon Kieres, Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Henryk Gołębiewski, były marszałek województwa dolnośląskiego.
- Nasza gmina otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu w roku 2016 – przypomina Dorota Pawnuk. - Otrzymaliśmy go w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska”.
To prestiżowe wyróżnienie otrzymało w roku 2009 również Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie, a w ubiegłym roku otrzymał je strzeliński pisarz Tomasz Duszyński.
Dodajmy, że w 2011 roku, za kadencji wójta Wojciecha Bochnaka, Dolnośląski Klucz Sukcesu otrzymała gmina Kondratowice w kategorii „najbardziej gospodarna gmina wiejska”.
- Gdy w ubiegłym roku uczestniczyliśmy w gali finałowej, towarzysząc panu Tomaszowi Duszyńskiemu, ze strony organizatorów padło pytanie, czy w związku z otwarciem nowego ratusza, nie można by takiej uroczystości zorganizować w Strzelinie - kontynuuje burmistrz Pawnuk. - Wstępnie braliśmy pod uwagę nowy ratusz, ale nie ma tam tak dużej sali, aby pomieścić tyle osób. Dlatego ustaliliśmy, że Dolnośląski Klucz Sukcesu odbędzie się najprawdopodobniej w naszym kinie. Podczas uroczystości wystąpią lokalni artyści, mamy przecież m.in. chór Triole, więc jest co pokazać. Gala odbędzie się w październiku, dokładny termin nie jest jeszcze ustalony.
Niewątpliwie zorganizowanie w Strzelinie gali finałowej prestiżowego konkursu Dolnośląski Klucz Sukcesu jest dużym wyróżnieniem dla naszego miasta. Na uroczystość zapraszani są zawsze laureaci wcześniejszych edycji, których będzie już około trzystu. Zapewne nie wszyscy przyjadą, niemniej będzie to wydarzenie, które rozsławi Strzelin w regionie.
Na ten temat pisaliśmy w 17 (1155) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Marian
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu w Strzelinie
Ale wiecie, że nagrody można sobie kupić w bardzo prosty, a co najśmieszniejsz e - "legalny" sposób? Może i akurat nie tę nagrodę, która jest w tym artykule, jednak otrzymanie w obecnych czasach jakiejkolwiek statuetki, to żaden prestiż. No! Może z czysto PRowego punktu widzenia, żeby było o czym pisać i mówić. A tak poza tym... nic wielkiego. Sorry, not sorry.
0
Gravatar
spajker.
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu w Strzelinie
klucz sukcesu. gmina wiejsko-miejska strzelin. od 1945 roku miasto strzelin przekształca sie w wioskę. najpierw w 1945 masowy napływ chłopstawa zza buga i z kielc. pocztątek lat 80tych to masowy import wieśniaków do nowozbudowanego pegieerowa na roweckiego. na święto strelina zapraszane sa zespoły ludowe. to taka prawdziwa kontrreformacja i kontrrewolucja. ludzie przeciętni chcą z wioski zrobic miasto a tu odwrotnie. fabryka mebli upadła , wsk kamieniołomy tartak fabryka konserw mleczarnia piekarnie pom kombinat rolny i rozliczne zakłady szewskie krawieckie itd upadły. pełny sukces. strzelin przekształcimy w ziemię orną zabudowywana betonem. burmistrz z wioski nawet bazar każe zbudować aby na pchlim targu można było wietnamskie majtki kupić.to prawdzy sukces. z miasta zrobić wioskę nie każdy potrafi. te panie ze wsi dały radę. medal się należy. na dniach wioski strzelin znów zagra kapela ludowa rytmem um papa um papa um papa. medal w pełni zasłużony. warty wpisu do guinessa.
0

Przeczytaj również