W spotkaniu udział wzięli (od lewej) burmistrz Dorota Pawnuk, wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń oraz dyrektor strzelińskiej przychodni Norbert Raba

Sytuacja strzelińskiego szpitala i dodatkowa karetka dla powiatu to główne tematy podjęte przez burmistrz Dorotę Pawnuk w rozmowie z nowym wojewodą dolnośląskim. O ważnych dla mieszkańców sprawach usłyszą także politycy w Warszawie. Z kim spotka się tam szefowa gminy?

Burmistrz Dorota Pawnuk spotkała się z nowym wojewodą dolnośląskim Maciejem Awiżeniem. W spotkaniu uczestniczył także Norbert Raba, dyrektor strzelińskiej przychodni.

– Nakreśliśmy ważne dla naszej gminy i całego powiatu tematy – relacjonuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Rozmawialiśmy przede wszystkim o ochronie zdrowia. To temat najistotniejszy, który był realizowany we współpracy z poprzednim wojewodą, Jarosławem Obremskim. Obecny wojewoda, Maciej Awiżeń, przez 13 lat był samorządowcem i pełnił funkcję starosty powiatu kłodzkiego, więc doskonale jest zorientowany w tematach, o których rozmawialiśmy. Sam się z tym przez kilkanaście lat mierzył. Chodziło o to, żeby opowiedzieć, co się u nas dzieje, jakie mamy plany i problemy – dodaje szefowa gminy.

 

To były tylko pozorowane działania?

– Wrócił temat strzelińskiego szpitala i tego, co się w nim obecnie dzieje i ma dziać – kontynuuje nasza rozmówczyni. – Niestety, nie mamy na bieżąco informacji o planach właściciela, czyli Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK). Nie dostaliśmy również odpowiedzi co dalej w związku z zakreślonym harmonogramem odkupienia szpitala. Wydaje się, że obecny dyrektor i rektor Akademii Medycznej zaniechał tej ścieżki, którą w czerwcu ubiegłego roku nakreśliliśmy, nie informując nas o zmianie decyzji, a przecież my również poświęciliśmy mnóstwo czasu, ponieśliśmy też koszty związane z założeniem spółki. Nadal obowiązują uchwały Rady Miejskiej Strzelina. Koszty poniósł również USK, zlecając aktualną wycenę majątku szpitala. Teraz się okazuje, że były to chyba tylko działania pozorowane na okoliczność wykazania się przed ówczesnym przedstawicielem rządu. Wojewoda zapoznał się z tymi tematami. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nikt tak nie zadba o zdrowie mieszkańców jak samorząd, decydując się nawet na utrzymywanie usług nierentownych. USK generalnie rozwija oddział rehabilitacji i paliatywny, realizując politykę buforu dla Borowskiej, co nie jest zbieżne z potrzebami mieszkańców powiatu strzelińskiego – podkreśla burmistrz Dorota Pawnuk.

Cały artykuł zamieściliśmy w 4 (1192) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Wcielo mój wpis. Jacyś despoci z z Białorusi zawładnęli moim telefonem i jeszcze chcą przerobić słowo regionu w słowo burmistrzów a ludzi o specjalności bulimia chcą przerobić na beneficjentów publicznej listy płac na następne stulecia.
0
Gravatar
Lllllll
Od kąd szpital zamienił sie w placówke geriatryczno-rehabilitacyjną to niestety ale 2 karetki na 50tys powiat to stanowczo za mało bo kazdego pacjenta odworza na wrocław a dystrybutor nie mając karetek wysyła do nagłych przypadków straz pożarna. To jest troszke śmieszne, bo mam wrażenie że ta opieka 20lat temu była lepsza. Gagarin w 1961r poleciał w kosmos, a u nas w 2024r wystrzelili służbe zdrowia w kosmos. Strzelin już jest tak bardzo nic nieznaczącym bytem że aż wstyd. Wszystkie mieściny wkoło walcza o swoje a my sie potykamy o własne kłody. Ani służby zdrowia, ani turystyki, ani rozrywki, ani dróg ani nic.
3

Przeczytaj również