W ostatnich tygodniach na łamach naszej gazety prezentujemy poszczególne wnioski, które zostały złożone do Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że do magistratu wpłynęło 10. Jeden z nich dotyczy przebudowy części ulicy Staszica w Strzelinie (fragment od skrzyżowania ul. Św. Jana do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II). Jego autorem jest przewodniczący zarządu osiedla „Stare Miasto” Witold Woźny. Projekt zakłada również remont chodnika, wymianę mediów oraz możliwość regulacji zadrzewienia. Oszacowany koszt inwestycji, wraz z dokumentacją, wynosi pół miliona złotych. – Przebudowa ul. Staszica to przykład podstawowej potrzeby mieszkańców. O jej konieczności nie trzeba opowiadać, wystarczy zatrzymać się na drodze i spojrzeć „gołym okiem” – przekonuje Witold Woźny. – Ul. Staszica to jedna z głównych dróg w centrum Strzelina, w obrębie której zlokalizowane są dwie placówki oświatowe (CKZiU oraz LO). Ponadto w jej bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkuje blisko tysiąc mieszkańców, którzy każdego dnia przemieszczają się po niej w drodze do pracy, szkoły, na zakupy itp. Ta ulica stanowi bardzo ważny ciąg komunikacyjny, który od wielu lat nie był remontowany. Jedna z jej części posiada nawierzchnię bitumiczną, a pozostała jest z kostki kamiennej. Szczególnie ta druga jest obecnie w bardzo złym stanie, z licznymi zapadnięciami i nierównościami – dodaje. Jak informuje przewodniczący zarządu osiedla wniosek konsultował z mieszkańcami. Podpisało się pod nim ponad 30 osób. Pan Witold ma nadzieję, że projekt przejdzie do kolejnego etapu. Dlaczego, jego zdaniem, warto zagłosować na ten pomysł? – Przebudowa tej ulicy to konieczność. Przez lata nie dokonywano żadnych działań w jej obrębie i nadszedł czas, żeby to zmienić. Bardzo ciekawe i interesujące są inne pomysły zakładające realizację zadań innowacyjnych, rozbudowę parków czy miejsc do rekreacji, ale aby móc tam dotrzeć, trzeba kolokwialnie mówiąc, mieć po czym do nich dojechać. Opierając się na hierarchii potrzeb Maslowa, w pierwszej kolejności muszą zostać zapewnione potrzeby funkcjonalne i egzystencjalne, by w następnej kolejności móc zaspokajać potrzeby związane z samorealizacją czy doskonaleniem – tłumaczy Woźny.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Wystarczy spojrzeć „gołym okiem”
Zapraszamy Na Chopina ,ulica dwukierunkowa ,budynek socjalny z masą ludzi.każdy ma samochód a nawet dwa ,dziura dziurą pogania ,chodnika (pomarzyć) nie ma ,przejechać trudno,komusy i inne ledwo przejeżdają bo wąsko i trzeba omijać samochody parkujące i co? Może ci co dostali podwyżki po 150 zl ,wielcy przewodniczący osiedli zobaczą co tam się dzieje....Wątpię ..RE: Wystarczy spojrzeć „gołym okiem”
Kostka na Staszica przed remontem lepiej wygląda niż na Wodnej po remoncie.RE: Wystarczy spojrzeć „gołym okiem”
Opierając się na hierarchii potrzeb Maslowa w pierwszej kolejności powinniśmy mieć gdzie sie wys_ać, dobrze zjeść i porządnie wy_uchać. Niczego takiego nam Stare Miasto nie zapewnia. A remont drogi to jakaś fanaberia.