Od ponad roku trwa budowa kompleksu usługowo-mieszkaniowego przy strzelińskim Rynku. Generalnym wykonawcą jest firma Milenium S.C. W budynku o łącznej powierzchni ponad 2700 m2 przewidziano 28 mieszkań (pow. od 36m2 do 80 m2). Dodatkowo na parterze zlokalizowanych będzie 6 lokali usługowych. Zapytaliśmy inwestora na jakim etapie jest inwestycja. – Mamy potwierdzone zaawansowanie robót na 65%. Z matematycznego punktu widzenia zostało więc już tylko 35 %, ale pracy jest jeszcze dużo – zaczyna Andrzej Zakałek, właściciel firmy. - Najważniejszy jest oczywiście dach, którego montaż rozpoczęto 1 września. On determinuje zakończenie całej budowy. Trwają również prace związane z ociepleniem budynku i elewacji. W listopadzie zostanie zamontowana ekologiczna kotłownia. Ponadto do wykonania mamy jeszcze instalację CO i CWU na drugim piętrze i poddaszu, tynki i posadzki (również drugie piętro i poddasze),a także wykończenie klatek schodowych i montaż windy – dodaje. Niestety, roboty nieco się przeciągają. Już wiadomo, że nie uda się ich zakończyć w pierwotnym terminie do końca listopada bieżącego roku. – Spóźnienie wynosi ok. 4 tygodnie. Prace budowlane powinny potrwać do końca grudnia, ale zakończenie inwestycji to głównie procesy odbiorów technicznych itp. co może potrwać do końca lutego 2017r. – informuje Zakałek. Co spowodowało wydłużenie robót? – Skomplikowana szkieletowa konstrukcja budynku, która składa się głównie ze słupów nośnych i podciągów sprawiła, iż nie udało się zrealizować prac zgodnie z harmonogramem. Rygorystyczne pilnowanie dojrzewania betonu na poszczególnych poziomach powodowało, że nie mogliśmy przyspieszyć. Poza dwutygodniowym postojem w ziemie nie było przerw w budowaniu. Obecnie nadrabiamy spóźnienie dzięki podwykonawcom. Pracują równocześnie hydraulicy, elektrycy, posadzkarze, tynkarze oraz cieśle. Łącznie ponad 25 osób – wyjaśnia inwestor.
Będą jeszcze utrudnienia
Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Wodnej i ul. Kościelnej, dlatego budowa wiąże się z pewnymi uciążliwościami. W ubiegłym roku inwestor był zmuszony zamknąć jedną z ulic. Do zakończenia inwestycji planowane są jeszcze utrudnienia w rejonie tych ulic. – Z pewnością do końca listopada będą jeszcze zajęte chodniki, w związku z wykonywaniem ocieplenia i elewacji. Przewidujemy także prace związane z odbudową chodnika i przełożeniem nawierzchni ul. Kościelnej – zapowiada Zakałek. - Osobną kwestią jest przebudowa ul. Rycerskiej. Prace te są przygotowywane w porozumieniu z gminą Strzelin, ponieważ nie ma sensu odtwarzać starej nawierzchni z trylinki. Docelowo chcemy odtworzyć nawierzchnię i chodniki w kostce granitowej, a także poprawić odwodnienie tej najstarszej ulicy. Z góry przepraszamy mieszkańców i prosimy o cierpliwość – dodaje.
Warto dodać, że inwestor sprzedał już wszystkie lokale usługowe. Wciąż można jednak kupić mieszkania. – Sprzedanych zostało ok. 30%. Obecnie jest możliwość wybierania i podziału wnętrz. Z każdym klientem ustalamy aranżację lokalu – wyjaśnia. Do dyspozycji potencjalnych klientów pozostały jeszcze mieszkania od 41 m2 do 79 m2. Co ważne, mieszkania można wybierać pod kątem ich wysokości, np. I piętro 3,3 m, na II 3,13. Na poddaszu natomiast jest możliwość zaprojektowania mieszkania dwupoziomowego lub antresoli z sufitem na wysokości 6,5 m. Ceny wahają się od 3500 do 3800 złotych za m2.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Zła lokalizacja budynku
Obserwuje ta budowę i mam wrażenie, że budynek jest usytuowany zbyt blisko ulicy, chodnik przy nim to jakas kpina, z wózkiem nie da rady przejechać, trzeba druga strona ulicy sie pofatygowac, jest to bardzo niebezpieczne. Idąc z dwójka dzieci jedno idzie ulicą, kto zaakceptował ten projekt? Ceny za metr za wysokie jak na Strzelin,tym bardziej, że rynek już sie przesycił, w ostatnich latach powstało sporo nowych budynków.Tom
W&W powiedziała : W Strzelinie każdy wie co łaczy się z inwestowaniem w Rynku. Mógł jedynie jako "pionier" ponieść dodatkowy ciężar przecierania ścieżek i sprawdzania na własnej skórze, że nie przewidzi się nieprzewidziane go. Tym bardziej Szacun.RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
Tom powiedziała : Nie do wiary. Samorządy mające stały i zapewniony dopływ pieniądza od państwa i podatników kierują się przede wszystkim przesłankami ekonomicznymi i np. likwidują szkoły. A prywatny przedsiębiorca "mógł zainwestować w łatwiejszym terenie, jednak postanowił zaryzykować i dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy historycznego centrum, bo są aspekty trudniejsze od ekonomii". A może przedsiębiorca nie wiedział wcześniej co kryje się za pierzeją rynku??????????? A jeśli widział to tacy ludzie jak przedsiębiorca powinni zrezygnować z własnych przedsięwzięć i zasiąść na szczytach foteli piramidy samorządowej i zdobytym doświadczeniem poprawić stan bycia mieszkających w powiecie mieszkańców i ich dzieci.Co za menralność
Krzysztof Kolumb powiedziała : Cieszysz się z tego, czy co? Co za mentalność...Dobra inwestycja dla miasta
Jak dobrze, że ta inwestycja ostatecznie się powiodła. Inwestorowi należy się uznanie. Mógł zainwestować w łatwiejszym terenie, jednak postanowił zaryzykować i dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy historycznego centrum. A w Strzelinie to nie tylko trudna materia ekonomiczna. Są aspekty trudniejsze od ekonomii. Jedna kamienica w centrum Strzelina ma większe znaczenie dla miasta niż kilka na peryferiach. Gratuluje.RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
W&W powiedziała : dobrze piszesz sytuacja rynkowa kształtuje ceny. rynek to pustkowie gospodarcze, pustkowie architektoniczn e, pustkowie umysłowe, daleko do pkp,którym jedzie się do pracy we wrocławiu. blisko jest tylko do kościoła. rynek to także proteza ambicji nabywcy - nabywca zapytany - gdzie mieszkasz- z dumą odpowie - mieszkam w rynku! w zakresie rynku rozumianego ekonomicznie to inwestycja jest chybiona, oferent mówi do nabywcy, zamieszkaj w sennym pozbawionym przyszłości miasteczku! oferent mówi do bezrobotnych- kupujcie u mnie - jest taniej niż we wrocławiu! ludzie którzy medytują są mądrzy. medytujący w rynku konsumenci blaszanego piwa na koszt przechodniów wymedytowali, że taniej jest otrzymać nową darmową komunalkę aniżeli kupić lokal. tak oto władza ludowa rozdająca lokale za free niszczy popyt- czyli gotowość nabywcy do dokonania zapłaty za towar.RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
Cena za metr jak we Wrocławiu, nic tylko brać, zwłaszcza że za oknem patologia z ul. Rycerskiej.RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
Rynkowicz powiedziała : Niech zgadnem brak chętnych i spadły ceny?RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
Sytuacja rynkowa kształtuje cenę podaży, za co opowiada popyt. Dawniej ludzie sami sobie radzili z problemem mieszkaniowym budując lepianki z gliny. Dziś ludzie mniej zaradni żyjący na garnuszku państwa roszczeniowo oczekują na swoje socjalne m2 od gminy. W Afryce nadal lepianki z gliny rozwiązują problemy dla Ministerstwa Mieszkalnictwa i Rozwoju. W Polsce mieszkaniowe problemy pozostają nierozwiązane.RE: Kiedy koniec budowy na Rynku?
na stronie internetowej rynekstrzelin.pl ( chyba oficjalna strona inestycji) podane są inne ceny za m. od 3996 na poddaszu do 4320 I piętro. Więc jak to jest?