Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podjęła decyzję, aby ogłosić stan pandemii w związku z szerzeniem się koronawirusa, który do tej pory dotarł do co najmniej 114 krajów. To pierwsza tego typu decyzja od 11 lat. Poniżej przestawiamy codzienne informacje wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem. ***
Na terenie województwa dolnośląskiego są cztery potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.
Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka.
Podczas spotkania przekazano informacje o decyzji Rządu, dotyczącą ograniczenia funkcjonowania wszystkich placówek oświatowych w całym kraju, w terminie od 12 do 25 marca. Pierwsze dwa dni (12-13 marca) to okres przejściowy. Oznacza to, że w przedszkolach i szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Do 25 marca zawieszono także organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie całego województwa.
Wojewoda zaapelował do mieszkańców Dolnego Śląska o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz o współdziałanie z organami administracji publicznej.
- Szanowni Państwo, apeluję, aby w trosce o zdrowie swoje jak i innych, propagować pewne zmiany kulturowe, dbać o higienę, a także unikać przebywania w dużych skupiskach ludzi. Oprócz zmian administracyjnych, musimy dokonać także zmiany naszej postawy, ponieważ w tej sytuacji kluczowe jest to, jak działa społeczeństwo – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.
Wojewoda Dolnośląski poinformował także o stanie zdrowia pacjentki, u której wczoraj zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19.
- Osoba, u której wczoraj zdiagnozowano obecność koronawirusa jest w bardzo dobrym stanie. Nie należy do grupy ryzyka. Chciałbym również poinformować, że dla dobra wszystkich zdiagnozowanych osób, a także ze względu na ochronę danych osobowych nie będziemy udzielać szczegółowych informacji, dotyczących pacjentów – mówił Wojewoda Dolnośląski.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 158 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 772,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 46.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także