Ponad 35 hektarów marnieje
Właścicielem była Agencja Nieruchomości Rolnych, a po zmianach działka przeszła w ręce Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. I nadal jest zaniedbana. Obecnie bardzo zarośnięta. Straszy przejeżdżających drogą i rolników mieszkających w Ośnie. - Pole jest siedliskiem szkodników, które atakują nasze uprawy - mówi sołtys Krzysztof Reszczyński. - Nie jest uprawiane ani wykaszane min. od 6 lat. I od tego czasu razem z urzędem gminy walczymy, żeby coś się zmieniło. Urzędnicy kilkakrotnie wysyłali pisma do agencji. Za każdym razem odpisywano, że pole ma być w dzierżawie. Gdy dzwoniłem, również słyszałem takie zapewnienia. Ostatnio poinformowano mnie nawet, że agencja wynajęła firmę, która na pewno wykosi działkę. I nic. A prawo rolne mówi wyraźnie, że trzeba dbać o swoje pole. Agencja nic sobie z tego nie robiła. Takie państwo w państwie.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
rolnik
gościowi żal że nie może tam pszenicy posiać :DPonad 35 hektarów marnieje
Marnuje się chyba bo marnieje w oczach.Jest różnica.RE: Ponad 35 hektarów marnieje
Problem jest ze szkodnikami i chwastami, gdy oset zakwitnie wiatr rozsiewa po całej okolicy.RE: Ponad 35 hektarów marnieje
Problem jest że chłop nie może znieść że ziemia jest a orać nie można ponieważ to cudza własność .Gdyby mogli zaorali by lasy i drogi śródpolne co zdarz się dość często .RE: Ponad 35 hektarów marnieje
Rozwiązanie problemu jest w art 15 ust 5 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, Dz.U. z 2004r nr 121 poz 1266 ze zm. Burmistrz w drodze decyzji nakazuje właścicielowi gruntów, wykonanie w określonym terminie odpowiednich zabiegów np: oprysk chwastobójczy mulczowanie, w razie niewykonania decyzji burmistrz zleca wykonanie zastępcze tych zabiegów na koszt właściciela gruntów. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w wyroku z 7 stycznia 2013r II SA/Sz 1062/12 strona 10-12 orzekł. że na podstawie art.15 ust.5 ustawy organ może nałożyć obowiązek wykonania np; oprysków czy zabiegów odchwaszczający ch grunt.