Sala plenarna europarlamentu robi wrażenie
Okazuje się, że, nawet mieszkając w niewielkim Gęsińcu, można trafić do miejsca, na które nierzadko zwrócone są oczy całej Europy. Można tam też również zabrać głos w wielu ważnych sprawach dla całej wspólnoty europejskiej. Wszystko to dzięki programowi Euroscola, do którego przystąpiła szkoła jednego z uczniów powiatu strzelińskiego.
Krzysiek Ziółkowski kończy niedługo 18 lat i jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego nr 8 we Wrocławiu, a na co dzień mieszka w Gęsińcu. Jego szkoła przystąpiła do programu Euroscola organizowanego przez Parlament Europejski. Jeden z etapów polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o Unii Europejskiej. W kolejnym z nich szkoła musiała nagrać film, który opowiadał o tym, w jaki sposób UE wpływa na miasto, gdzie znajduje się dana placówka. Na tej podstawie wyłoniono 24 szkoły z całego obszaru UE, które w nagrodę pojechały do Strasburga, aby zobaczyć jak Unia funkcjonuje. Wśród nich znalazła się szkoła Krzyśka. Warto wspomnieć, że jako jedyna w Polsce.
Wycieczka miała miejsce 12 kwietnia. - Gmach Parlamentu Europejskiego robi wrażenie. Został on wybudowany z rozmachem i naprawdę imponuje. Na każdym kroku widać było jakiegoś ochroniarza, więc na pewno utrzymanie takiego budynku sporo kosztuje. Można się czuć tam bezpiecznie - mówił Krzysiek Ziółkowski. Dodał, że potem jego grupę zaprowadzono do stołówki, a po drodze trzeba było przejść przez bramki skanujące. - Dostaliśmy tam identyfikatory, które określały temat dyskusji. Moja grupa miała na przykład ,,Prawa człowieka i bezpieczeństwo”. Po posiłku przeszliśmy na salę obrad, gdzie każdy z nas dostał takie samo miejsce jakie ma europoseł. Każda szkoła potem się zaprezentowała. My zrobiliśmy to w języku francuskim. Chwilę potem mieliśmy połączenie wideo z wiceprzewodniczącą parlamentu z możliwością zadawania jej pytań. Jeśli ktoś nie rozumiał języka, to wszystko było tłumaczone w słuchawkach (na język angielski - red.) - wyjaśniał mieszkaniec Gęsińca.- Zostałem prowadzącym debatę w naszym panelu dyskusyjnym - mówił Krzysiek Ziółkowski z Gęsińca
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Słuchała go cała Europa
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byle-stowarzyszenie-agenta-tomka-ma-zwrocic-kilka-milionow-zlotych/10yfz30fundacje, dotacje, zapomogi, ulgi, dopłaty i tym podobne socjalistyczne duperele z brukseli są pożywką dla szkodników. fundacja helper kupowała bielizne w sexshopie, prezes miał w leasingu porsche chayenne i przekonanie że jest łowcą łapówkarzy i patologii.ten parlament europejski to też patologia, zbiór drogich i głupich szkodników. pobyt w brukseli winien być obciachem a nie powodem do dumy.
0
Gravatar
spajker
RE: Słuchała go cała Europa
- Zostałem prowadzącym debatę w naszym panelu dyskusyjnym - mówił Krzysiek Ziółkowski z Gęsińca---- po polsku brzmi to; spotkało się parę osób na rozmowę.tego "panelu dyskusyjnego" słuchali tylko jego uczestnicy czyli kilkadziesiąt osób z 380 milionów mieszkańców unii eu.ile warte są te rozmowy unijne pokazuje konflikt na krymie. rosja zajęła krym a unia zajeła stanowisko w sprawie.tym uczestnikom debat można by rozdać peruki i leginsy aby wyglądali jak parlamentarzyśc i sejmu czteroletniego i aby tym sposobem ich powaga była większa.
0

Przeczytaj również