Strzelinianie uczcili dwa ważne jubileusze 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 30-lecie pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Z tej okazji w strzelińskim Rynku odśpiewano hymny Polski i Unii Europejskiej. W tym wydarzeniu licznie uczestniczyli m.in. uczniowie szkół podległych gminie Strzelin oraz Przedszkola Miejskiego „Kolorowa Kraina”.
Było radośnie i bardzo kolorowo, a wielu uczniów przygotowało flagi Polski, Unii Europejskiej oraz innych państw tworzących wspólnotę europejską. Nie zabrakło też akcentu artystycznego, którym był pokaz tańca „Belgijka”, w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie. Młodzi strzelinianie zaśpiewali hymny Polski i Unii Europejskiej
Organizatorem obchodów była burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, która w krótkim przemówieniu przypomniała doniosłe znaczenie tych dwóch niezwykle istotnych dla naszego kraju historycznych wydarzeń. Dodajmy, że w przygotowanie obchodów zaangażowały się strzelińskie szkoły i Strzeliński Ośrodek Kultury, a na budynku magistratu zawieszono okolicznościowy, charakterystyczny plakat, nawiązujący do czerwcowych wyborów parlamentarnych z 1989 r.
Foto: UMiG Strzelin

Komentarze   

braksiz Permalink1 -1 braksiz
RE: Uczcili dwa jubileusze
Od razu widać, które dzieci chodzą do SP 4, a które do SP 5. Ktoś potrafi zadbać o odpowiedni strój dzieci, dyscyplinę i takie tam nieistotne sprawy...a ktoś inny tego nie potrafi. Różnicę widać w każdym aspekcie pracy szkoły
2019-06-21 16:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.