Strzelińscy harcerze wreszcie mają swoją upragnioną siedzibę. Ich nowa harcówka mieści się w gminnym lokalu przy ul. Mickiewicza, gdzie do niedawno działało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Strzelinie. Wcześniej była tam siedziba strzelińskiego hufca ZHP.
We wtorek, 4 czerwca, w magistracie podpisano umowę najmu, a burmistrz Dorota Pawnuk uroczyście przekazała klucze harcerzom. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele łagiewnickiego hufca, w strukturach którego działają nasi harcerze, samorządowcy oraz szef Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie Ryszard Piestrak.
Warto przypomnieć, że burmistrz Pawnuk już od dłuższego czasu szukała lokum dla strzelińskich harcerzy, a ci nie kryli swojej ogromnej wdzięczności za ten gest. Harcówka niewątpliwie przyczyni się do rozwoju harcerstwa na ziemi strzelińskiej.

Komentarze   

spajker Permalink1 +1 spajker
RE: Mają upragnioną harcówkę
No to inicjatyw społeczno gospodarczych uze nie budowy. Ciekawe że think tank partyjny inicjatywy społeczne harcerze i dawna smieciarnia w jednym stoją domu
2019-06-26 20:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.