Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gmina Strzelin aktywnie i skutecznie pozyskuje zewnętrzne środki na zadania poprawiające stan urządzeń melioracyjnych. W świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach (gmina Udanin) przedstawiciele kilkunastu dolnośląskich gmin odebrali promesy na realizację projektów w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych.
Gminę Strzelin reprezentował wiceburmistrz Mariusz Kunysz, który z rąk wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego odebrał promesę na realizację zadania dotyczącego konserwacji gminnego rowu melioracyjnego przy stawach w Białym Kościele. Województwo dolnośląskie wsparło gminę Strzelin dofinansowaniem w kwocie 19 966 zł, a całkowita wartość zadania to ponad 51 000 zł. W ramach prac, oprócz konserwacji 500-metrowego odcinka rowu, przewidziano również m.in. wycinkę drzew i zakrzaczeń.
Dodajmy, że w uroczystości oprócz wicemarszałka, uczestniczyli jeszcze m.in.: poseł Przemysław Czarnecki, zastępca dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Izabela Woronowicz, przedstawiciele gmin nominowanych do odbioru promes oraz radni i sołtysi z gminy Udanin. Podczas uroczystości wystąpił lokalny zespół ludowy „Cicha Woda” z Udanina.

Komentarze   

spajker Permalink1 +1 spajker
RE: Jest dofinansowanie na konserwację
Uwielbiam narcyzów i hipokrytów.
Ważny urzędnik załatwił 19 kilo dotacji do niczego potrzebnego.
Tym uzasadnia swoje istnienie i zamawia kamery z Hollywood na uczczenie tego wydarzenia.
Sam zarabia skromne 15kilo na miesiąc przez 4 lata a i jego rodzina i znajomi też mają szansę profilować na budżecie.
Gdyby taki ważny urzędnik nie istniał to byłoby z jego pensji 15 kilo razy 48 m-cy jakoś 750 kilo na wycięcie chwastów a tak jest aż 19 kilo złotych.
2019-08-23 16:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz