W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie odbyły się ćwiczenia mobilizacyjne pod kryptonimem „Egida-19”. Brali w nich udział policjanci będący uzupełnieniem kadrowym jednostki policji na czas zagrożenia państwa, czyli żołnierze rezerwy WKU.
Celem ćwiczeń było m.in. sprawdzenie gotowości do działania przez jednostkę organizacyjną, czyli Komendę Powiatową Policji w Strzelinie, przewidzianą do militaryzacji. - Dwudziestu rezerwistów stawiło się w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie, gdzie początkowo  przeszli weryfikację, a następnie przez prawie 12 godzin byli skoszarowani w budynku - informuje sierż. sztab. Joanna Sączawa z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - W trakcie ćwiczeń policjanci przeszli szereg szkoleń m.in. z zakresu ochrony informacji niejawnych, funkcjonowania policji w systemie obrony RP, udzielania pomocy przedmedycznej oraz technik i taktyk interwencji.
W ćwiczenia „EGIDA-19” zaangażowani byli wszyscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, a dowodził komendant powiatowy kom. Łukasz Strożek.
Dwudziestu rezerwistów stawiło się w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie, gdzie przez prawie 12 godzin byli skoszarowani

Komentarze   

Tom2boss Permalink1 +1 Tom2boss
Rezerwa
Mam nadzieję że starconą dniówkę zapłacili i posiłki też serwowali. Jak nie to na następnych ćwiczeniach sam komendant będzie szkolił
2019-12-07 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.