W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, 12 marca, wszystkie kina w całej Polsce zostały zamknięte. Dotyczy to także innych instytucji kulturalnych, np. teatrów i muzeów. Decyzja negatywnie wpłynęła na finanse tych placówek. O to, jak wygląda sytuacja w strzelińskim kinie, zapytaliśmy Józefa Pawlickiego, kierownika kina „Grażyna”.
– Kino zawiesiło swoją działalność. Czekamy na rozwój sytuacji – powiedział Józef Pawlicki, który prowadzi strzelińskie kino. Jednocześnie wskazał, że póki co trudno mówić o konkretnym terminie powrotu do normalnego funkcjonowania. W przedstawionych przez rząd etapach znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 otwarcie kin znajduje się bowiem w ostatnim, czwartym kroku. Warto podkreślić, że daty wejścia w życie kolejnych etapów będą ustalane na bieżąco, a uzależnione zostaną od dynamiki nowych zachorowań. W rządowym dokumencie można ponadto znaleźć informację o tym, że kina i teatry będą funkcjonowały w nowym reżimie sanitarnym. Nasz rozmówca zapewnił jednak, że kiedy tylko będzie to możliwe, strzelińskie kino „Grażyna” reaktywuje swoją działalność.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.


Komentarze   

. Permalink1 +3 .
RE: „Kino Grażyna” w czasie pandemii
jakie koszty poniesie gminny budżet utrzymując przy życiu swoje jednostki nieczynne na czas pandemi?
2020-05-06 20:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.