– W chwili obecnej, przy braku odpowiednich wpływów gotówki do budżetu, realizujemy wydatki przy pomocy zaciągniętego w banku kredytu na rachunku bieżącym. Czekają nas trudne, ale konieczne decyzje, żebyśmy mogli realizować podstawowe zadania – powiedziała burmistrz Dorota Pawnuk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina. Czy oznacza to, że pracownicy gminnych instytucji będą zwalniani?
Trwająca pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na finanse samorządów lokalnych, których dochody drastycznie spadły. Budżet gminy Strzelin uszczuplił się o ponad dwa miliony złotych. W związku z tym, burmistrz Pawnuk potwierdziła, że wystąpiła konieczność redukcji etatów w jednostkach gminnych.
Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

komus Permalink7 +10 komus
RE: Zwolnienia w gminnych instytucjach?
Dzisiaj dostałem nową stawkę za śmieci. wzrost o 100%. Czy to te decyzje miała Pani burmistrz na myśli? A może kolejne podwyżki lokalnych opłat. O ile wiem te decyzje nie będą bolesne dla ludzi wynagradzanych w wysokości pensji burmistrza, ale dla tych o skromniejszych zarobkach będą bardzo bolesne i dotkliwe.
2020-06-15 21:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Jolanda Permalink6 +25 Jolanda
RE: Zwolnienia w gminnych instytucjach?
Cytuję Ryszard 000000:
To szczyt hipokryzji - brak pieniędzy?????????? a kto podjął decyzję o budowie pomnika w rynku "ratusz" za bagatela wstępnie 20 baniek a jak znam życie będzie o wiele więcej pytam kto?????

Ludziom sprzedaje się informacje, które nie są do końca dla wszystkich zrozumiałe. Co to znaczy że ratusz finansowany będzie przez Spółkę? To na prawdę z pieniędzy lokalnych podatników z których opłacany będzie kredyt wzięty przez Spółkę i gwarantowany przez samorząd. Ponadto te 20 mil. to ostatecznie powiększyć należy o odsetki które są też kosztem kredytu jak i koszty własne dla spółki która nie ma własnych przychodów a jedynie koszty pokrywane z budżetu gminy. A sama inwestycja o ile błyskotliwa i wizerunkowa to grosza nie przyniesie. Skoro mamy kryzys to nie budujemy pomników i bzdetów a wspieramy produkcykne miejsca pracy. W pierwszym rzędzie należy w dobie kryzysu zlikwidować spółkę ratuszową i zredukować związane za sp. i sowicie opłasane stanowiska. Poza tym idąc tokiem myślenia przedstawicieli urzędu gminy skoro Ratusz ma być nową siedzibą z uwagi na ciasnotę obecnej siedziby to po zapowiadanej redukcji budowa nowych gabinetów stanie się bezcelowe i nieuzasadniona.
2020-06-14 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
dst001 Permalink5 +23 dst001
RE: Zwolnienia w gminnych instytucjach?
uzasadniania zwolnień epidemią to oczywisty skandal. W czasie walki o zachowanie miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia to oczywista manipulacja. moim zdaniem zawsze jest czas na zmiany w przeludnionym urzędzie gdzie najpierw buduje się swoją pozycję zatrudniając ponad miarę A później korzysta się z sytuacji trudnej dla wielu i wysyła się ich na zieloną trawkę. jak pisano powyżej rozpasanie w strzelińskim magistracie jest widoczne gołym okiem ale przy milionowych bzdurnych wydatkach uzasadniania zwolnień pandemią to świadoma manipulacja władzy i totalny brak profesjonalizmu w gospodarowaniu czy ładniej w zarządzaniu.
2020-06-14 14:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink4 +19 Gość
Rabatki i kwiatki ....
Hm... A. Kto bogatemu zabroni? Cóż to jest myk, pyk i 20 mln zł wydane, a że nie celowo i z pieniędzy publicznych ?, przepraszam ale drodzy mieszkańcy, na to to wpływu już nie macie i mieć nie będziecie! Takie teraz mamy czasy.
2020-06-14 13:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Ryszard 000000 Permalink3 +18 Ryszard 000000
Zwolnienia w gminnych instytucjach?
To szczyt hipokryzji - brak pieniędzy?????????? a kto podjął decyzję o budowie pomnika w rynku "ratusz" za bagatela wstępnie 20 baniek a jak znam życie będzie o wiele więcej pytam kto?????
2020-06-14 09:31 Cytować Zgłoś administratorowi
perun Permalink2 -21 perun
RE: Zwolnienia w gminnych instytucjach?
Cytuję Maro:
Wkońcu będzie mniej urzędniczek w urzędzie ubranych jakby szły na pokaz mody u których załatwić najprostszą sprawę graniczy z cudem.

A mi się tam podoba i będę na to płacił .
2020-06-12 19:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Maro Permalink1 +25 Maro
Urząd
Wkońcu będzie mniej urzędniczek w urzędzie ubranych jakby szły na pokaz mody u których załatwić najprostszą sprawę graniczy z cudem.
2020-06-12 17:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.