W poniedziałek, 1 czerwca, obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji i w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga” funkcjonariusze Zakładu Karnego w Strzelinie przekazali dzieciom z Domu Dziecka prezenty.
–To jest ogólnopolska akcja – informuje mł. chor. Agnieszka Surma, rzecznik prasowy ZK w Strzelinie. – Funkcjonariusze dobrowolnie zaangażowali się w zbiórkę zabawek, która trwała około tygodnia. W naszym zakładzie wywieszono ogłoszenie, a funkcjonariusze i pracownicy strzelińskiego więzienia przynosili dobrowolnie zabawki dla dzieci – dodaje. Mieszkańcy Domu Dziecka ucieszyli się z otrzymanych prezentów. – Dzieci są bardzo zadowolone. Chciałabym podkreślić, że są to pierwsze odwiedziny na naszym terenie w czasach pandemii. Radość jest olbrzymia, akcja świetnie trafiła w gust dzieci. Tutaj mieszkają dzieci, które są” puzzlomaniakami”, więc puzzle będą teraz wieczorami układane. Jest też dużo czasu wolnego, za chwilę mamy wakacje, więc na pewno świetnie to wykorzystamy. Takie akcje są bardzo potrzebne, bo niosą dobro. Jeszcze raz bardzo dziękujemy funkcjonariuszom służby więziennej za zorganizowanie akcji i przekazanie prezentów dla dzieci – powiedziała Agnieszka Tekiela, dyrektor placówki.
Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu".
Dzieci najbardziej ucieszyły puzzle, którymi zostały obdarowane

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.