To, że czterolistna koniczyna przynosi szczęście, jest jednym z najpopularniejszych przesądów na świecie. Szacuje się, że na dziesięć tysięcy trójlistnych koniczynek przypada jedna czterolistna. Maja i Milenka ze Strzelina zostały szczęśliwymi posiadaczkami takich okazów.
Naukowcy nie są zgodni, czy czterolistna koniczyna powstaje na skutek czynników genetycznych, czy środowiskowych. Niezależnie od tego rzadkość występowania sprawia, że odnalezienie jej staje się za każdym razem sporym przeżyciem. Dziewczynki, Maja oraz Milenka, znalazły dwie czterolistne koniczynki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Strzelinie. Bardzo się cieszą, że udało im się je odnaleźć wśród traw i innych roślin. Starsza dziewczynka, Maja, postanowiła zasuszyć koniczynki w książce. Tak przechowywane mogą być pamiątką na długie lata.

***
Jeżeli macie ciekawe, miłe albo oryginalne zdjęcia i chcielibyście się nimi podzielić z Czytelnikami, przysyłajcie do naszej redakcji,
a my je opublikujemy.


Komentarze   

Ona Permalink1 0 Ona
RE: Będą miały szczęście
Ooo usuwamy niewygodne komentarze hahahaha
2020-07-10 11:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.