Pas zieleni na skrzyżowaniu ulic Stanisława Staszica i Św. Michała Archanioła w Strzelinie niebawem zostanie nazwany „Skwerem Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej”.
Mimo że konsultacje społeczne nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców (do urzędu nie wpłynęła żadna opinia), to – jak informuje strzeliński magistrat – inicjatywa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Strzelinie uzyskała już pozytywną opinię Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Instytutu Pamięci Narodowej oraz gminnego zespołu ds. nadawania nazw. Następnym krokiem będzie przedstawienie projektu uchwały Radzie Miejskiej Strzelina, zgodnie z harmonogramem jej prac, czyli już 30 marca.
Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu"

Komentarze   

spajker. Permalink3 +4 spajker.
RE: Skwer otrzyma nazwę
no oto PRL w natarciu w PRL był ZBOWiD a teraz wieże kaczyńskich skwery kombatantów. mnie ze studiów 2 razy wyrzucali za soldarność walczącą a od takiego konusa na wózku inwalidzkim w latach 80tych w hotelu monopol osobiście dolary kupowałem na zakupy do pewexu. hotel monopol był pod stałą obstawą SB. zgadnijcie kto jest teraz europosłem i kombatantem ten cinkciarz na wózku inwalidzkim, który tym wózkiem na demonstracjach nyski milicyjne rozwalał czy ja?
chcę doczekać czasów aż w polsce na bieząco będą ludzie mądrzy a nie tylko łzy i nostalgia za sanacją za 1rp za ułanami za styropianami i za innymi izbowidowymi kombatantami.
mój kumpel yeti dostwał pałą milicyjna za swoje wybryki, gdyby żył ogłosiłby sie kombatantem i ofiarą komuny. niebawem przemo będzie kombatatntem walk z opresyjną policja 3rp. przecież ulic w strzelinie jest mniej niż świętych błogosławionych wyklętych i kombatantów. ja sam walczyłem z komuną w solidarności walczącej i to mocno a do tego walcztłem z komuna bo byłem spekulantem ( po dzisiejszemu przedsębiorcą), ja nie chcę mieć swojego placu. zróbcie w tamtej okolicy zburzonego cmentarza plac im dawnych mieszkańców strzelina jak już każdy trawnik ma mieć swoją nazwę i fertig. myślę że PiS dostał jakąś łapówę w postaci nazwy placu i będzie milczał teraz na temat komuszej korupcji w strzelinie.
2021-03-18 18:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Krono oryginal. Permalink2 +13 Krono oryginal.
RE: Skwer otrzyma nazwę
Ostatnia moda do nadawania nazw skwerą mnie przeraża. Czy nie można tego skweru nazwać poprostu "skwerem radości"? Albo jakoś tak co się miło kojarzy, bo gdzie nie spojrzeć to rondo ofiar oświęcimskich albo rondo Sybiraków albo skwer męczenników... Poprostu te nazwy nienastraja do wypoczynku a zmuszają do ciężkich rozterek historycznych a wręcz wpędza w depresje. Jestem przeciwny nadawania takich brutalnych nazw
2021-03-18 14:32 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +5 TruckdriverDST
RE: Skwer otrzyma nazwę
Swer powinien nosic nazwę; "psie k..py"
2021-03-18 13:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.