Kilkanaście dni temu ogłoszono wyniki rządowego programu dla gmin, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Wśród dofinansowanych zadań brakuje tych z gminy Strzelin, która po raz kolejny nie dostała ani złotówki. Z czego to wynika?
Pod koniec stycznia gmina Strzelin złożyła trzy wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin, w których w przeszłości funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (PGR-y). Starano się o pieniądze na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni w Pławnej (wnioskowano o 3.5 mln zł), na budowę wiaty rekreacyjnej w Krzepicach (wniosek opiewał na 471.370,00 zł) oraz na budowę zaplecza sportowego – szatni w Pławnej (kwota wnioskowanych środków to 410 tys. zł).
– Niestety, po raz kolejny żaden z naszych wniosków nie znalazł się na liście zadań rządowych objętych wsparciem – mówi burmistrz Dorota Pawnuk. – Wnioski przygotowywane przez strzeliński samorząd są poprawne zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym oraz złożone w określonym terminie. Wspomnę jeszcze, że przedmiotowe wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez właściwy oddział terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Liczyliśmy na to, że dzięki uzyskanym oszczędnościom w programach, które w trakcie pandemii były dedykowane samorządom i zwiększeniu budżetu funduszu dla gmin popegeerowskich z 250 do 340 mln zł, uda się otrzymać pomoc finansową chociaż na jedno z trzech wnioskowanych zadań – przyznaje szefowa gminy.

O pomoc prosili premiera, wojewodę i posłów
Burmistrz Dorota Pawnuk w oficjalnej korespondencji jeszcze przed ogłoszeniem wyników naboru zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawiła argumenty przemawiające za koniecznością pozyskiwania przez gminę Strzelin zewnętrznych środków finansowych na kluczowe inwestycje, które warunkują rozwój okolicznych miejscowości..
Tekst kazał się w nr 25 (1064) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

ssss Permalink7 +1 ssss
garbaty dzieci proste
Cytuję ifo:
było palić świeczki pod cennym strzelińskim sądem?


Najpierw sie pluje na PIS, zaprasza POpapranca z Wroclawia , robi sie wszystko zeby obrzydzic ludziom wybor , skanduje sie przed sadem, robi manifestacje propagandowe a teraz ma sie pretensje ze nic sie nie dostaje , skoro w miejscie rzadzi przypomne lewica...
2021-08-05 11:18 Cytować Zgłoś administratorowi
ifo Permalink6 +1 ifo
RE: Gmina bez rządowego wsparcia
było palić świeczki pod cennym strzelińskim sądem?
2021-07-25 22:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Bujk Permalink5 +13 Bujk
Kasa
Słaba burmistrz i brak kasy! Pretensje do garbatego że ma dzieci proste. W innych gminach włodarze też nie kochają partii rządzącej a jednak dużo grosza dostają.
2021-07-15 23:03 Cytować Zgłoś administratorowi
.. Permalink4 +11 ..
RE: Gmina bez rządowego wsparcia
Wiata? Kolejna? A drogi kiedy miejskie, powiatowe. TO miasto to rudera !
2021-07-15 19:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Inej Permalink3 -4 Inej
RE: Gmina bez rządowego wsparcia
Niestety, ostatnimi czasy dotacje rządowe trafiają tylko do "swoich". Spróbujcie sprzedać obajtkowi kamieniołom albo cukrownie to bedziemy mieli wszystko
2021-07-15 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +10 spajker.
RE: Gmina bez rządowego wsparcia
pgr w latach 80tych zbudował swoim pracownikom nowoczesne osiedle piastowskie. mieszkania ludzie dostali na własnośc za darmo. ci ludzie dostawali też ogródki działkowe za darmo ale nie każdy chciał wziąć bo trzeba było parę złotych zapłacić notariuszowi. w pgr ach norma była kradzież nazywana "wynoszeniem z pracy" i każda rzecz przyjęta za darmo jak budowa aquaparku pod nosem bazaru pod nosem kortów pd nosem orlika pod nosem im sie należy. taka prlowska przypadłość. pławna ma swojego prlowskiego wieloletniego posła i sołtysa wiernego komunie i szkoda atramentu na pisanie wniosków. z burmistrzem podobnie. wnioski są przekierowywane do moskwy. ludzie z wiosek i z pgr dostali i za komuny bardzo dużo i teraz czas na sfinansowanie swoich potrzeb pieniędzmi własnymi. pławna jest "skażona" przeszłością i dotacje może dostać od moskwy. takie czasy.
2021-07-15 14:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Pipi Permalink1 +15 Pipi
RE: Gmina bez rządowego wsparcia
PiS wam nic nie da. Mieliście 8 lat i na drogi w powiecie się nie znalazło. Wy byście też im nie fali wiec co się dziwić. Mieszkańcy powiatu powoli przechodzą na prawo. PiS da ale innej władzy takiej z prawej strony. Wam nie da ani grosza.
2021-07-15 14:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.