Spacerując po parkach często nie mamy świadomości, że przed laty w tym miejscu grzebano zmarłych. Tankujemy samochód na stacji paliw i nie myślimy o tym, że kiedyś stał tu okazały kościół, w sąsiedztwie którego znajdował się cmentarz. W ferworze codziennych zajęć mijamy granitowy mur zapominając, że skrywa on w sobie miejsca pochówku. O nieznanych i zapomnianych dawnych cmentarzach piszemy w najnowszym wydaniu Słowa.

Komentarze   

spajker. Permalink1 -1 spajker.
RE: Cmentarze, których już nie ma
80 lat temu austriacki kapral co to żydów nie lubił kazał pozostawić w pradze stary żydowski cmentarz jako pomnik wymarłej kultury. ten praski cmentarz faktycznie jest pomnikiem wymarłej kultury i atrakcją turystyczna czyli cmentarzem chdzie chowano zmarłych nawet po 8 warstw.
warto zostawić ten cmentarz czeski w spokoju jako pomnik czeskiej kultury na tych terenach albo słowiańskiej kultury na tych terenach. no chyba że jakiś lokalny oligarcha familok zechce tam postawić z parkingiem podziemnym albo lokalny tymczasowy politych orlika tam zechce zbudować to wtedy trzeba mu ustąpić.
2021-10-28 11:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.