Strzelińscy samorządowcy podczas ostatniej sesji dużo dziękowali, ale też oświadczali i dementowali zarzuty, które pojawiły się w przestrzeni publicznej. Czego dotyczyły? Pojawił się także temat parkingów dla strażników miejskich przy dworcu kolejowym. Czy i dlaczego przeszkadzają części radnych i mieszkańcom?
We wtorek, 26 października, odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej Strzelina. Przed posiedzeniem przewodniczący Ireneusz Szałajko w imieniu radnych podziękował za wieloletnią pracę Dariuszowi Stępniowi, który od listopada nie będzie już pełnił funkcji dyrektora Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Następnie radni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno Władysława Białkowskiego, sołtysa Gościęcic.
W czasie obrad przewodniczący Szałajko podzielił się z radnymi informacjami odnośnie pism, które zostały skierowane do biura rady w ostatnim czasie. Większość z nich była autorstwa radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy chcieli wiedzieć między innymi „kto i na jakiej podstawie wydał zezwolenie na zablokowanie kilku miejsc parkingowych w najbliższym sąsiedztwie dworca kolejowego poprzez wywieszenie w tym miejscu na znaku drogowym tabliczki: „wyłącznie dla straży miejskiej”. W swoim piśmie radni PiS zaznaczyli, że docierały do nich skargi mieszkańców na ten temat.
Przewodniczący Szałajko odczytał pismo burmistrz Doroty Pawnuk, będące odpowiedzią na to zapytanie. Szefowa gminy wyjaśniła w nim, że przy inwestycji, polegającej na budowie węzła przesiadkowego, wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe przeznaczone dla straży miejskiej na wniosek komendanta tej jednostki. – Zaznaczam, że są to zupełnie nowe miejsca postojowe, dlatego absolutnie nie może być mowy o ograniczeniach dla podróżujących komunikacją zbiorową – mówił przewodniczący Szałajko, cytując pismo burmistrz Pawnuk. W piśmie podano także informację, że parking dla straży miejskiej zostanie ograniczony do czterech miejsc postojowych (obecnie jest ich pięć) po zakończeniu inwestycji związanej z budową oświetlenia drogowego przy ulicy Powstańców Śląskich.
Tekst ukazał się w nr 42 (1081) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.