Gościęcice mają nowego sołtysa. Został nim Dawid Białkowski, syn zmarłego niedawno wieloletniego sołtysa tej miejscowości, Władysława Białkowskiego. Porozmawialiśmy z nim nie tylko o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców, ale także o próbie kontynuowania pracy społecznej poprzednika.

Proszę powiedzieć coś o sobie.
- Mam 27 lat. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku Techniki Rolniczej i Leśnej. Od kilku tygodni pracuję w strzelińskim urzędzie w Wydziale Nieruchomości, Urbanistyki, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej. Razem z żoną Sylwią i synem Ignasiem mieszkam w Gościęcicach. Z tą miejscowością jestem związany od dziecka. Razem z rodzicami i braćmi przeprowadziliśmy się tu, kiedy miałem kilka lat. W międzyczasie mieszkałem trochę na Podkarpaciu, ale już wróciłem w rodzinne strony.

Po śmierci Twojego taty ogłoszono termin wyborów na sołtysa. Co skłoniło Cię do ubiegania się o tę funkcję?
- Cały czas mieliśmy nadzieję, że nie będzie trzeba szukać zastępstwa dla taty, bo myśleliśmy, że tato pokona chorobę… Niestety, tak się nie stało. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację festynu charytatywnego połączonego ze zbiórką pieniędzy na jego leczenie. Festyn ostatecznie się nie odbył, ale cała moja rodzina jest ogromnie wdzięczna za okazaną życzliwość. A wracając do mojej decyzji o kandydowaniu na sołtysa… Pomysł zrodził się bardzo naturalnie. Mieszkańcy mówili, że powinienem spróbować. Pomyślałem więc, czemu nie? Żona była trochę zaskoczona, ale bardzo się cieszy...

Cały wywiad z nowym sołtysem można przeczytać w aktualnym wydaniu Słowa.

Komentarze   

spajker. Permalink2 +6 spajker.
RE: Młody, ambitny i zaangażowany
budynek wygląda jak różowa agencja towarzyska. od razu widać kto w urzędzie rządzi. ciekawe czy to będzie pustostan jak sok czy też świetlica będzie w użyciu.
2021-12-06 14:04 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 +3 cześ
RE: Młody, ambitny i zaangażowany
Te świetlice to wszystkie na jedno kopyto robicie??? Już takie same widziałem w kilku wioskach :lol:
2021-12-06 12:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.