Te inwestycje spowodują, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mieć lepsze warunki pracy. Zyska na nich także estetyka miasta, bo trzy ważne budynki czeka kompleksowy remont. Co zostanie zrobione za ponad 8 milionów złotych?
Gmina Strzelin otrzymała ponad 6,7 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację trzech szkół – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Pieniądze pochodzą z ostatnich naborów kończącego się okresu programowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
– Na lutowej sesji Rady Miejskiej Strzelina zadanie to zostanie wprowadzone do budżetu gminy na 2022 rok. Żeby podpisać umowę z marszałkiem, musimy mieć to zadanie ujęte w budżecie – wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk. – Bardzo mnie cieszy, że udało się pozyskać to dofinansowanie. Obecnie przygotowujmy się do ogłoszenia przetargu. Nasze dzieci i nauczyciele będą mieć dużo lepsze warunki pracy, a szkoły będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje szefowa gminy.

Tekst ukazał się w nr 7 (1095) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

zitwitz Permalink2 0 zitwitz
RE: Kompleksowy remont trzech szkół
To jest moja willa od 1898 roku. Proszę zakres remontów konsultować ze mną.
2022-02-25 11:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Ziębice Permalink1 0 Ziębice
RE: Kompleksowy remont trzech szkół
Czyli "Medyk" wraca?
2022-02-24 21:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.