Z jednej strony odremontowana ulica, która cieszy kierowców, a z drugiej obawy mieszkańców o własne bezpieczeństwo. Do tego mosty, które proszą się o remont, a to wszystko na jednej ulicy.
W lipcu miną dwa lata odkąd uroczyście otwarto odremontowaną ulicę Brzegową w Strzelinie. Droga została wyremontowana ze środków własnych gminy, z dużym wsparciem finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych. Na przebudowę ciągle czeka odcinek od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w kierunku drogi krajowej nr 39, na którym znajdują się dwa mosty, będące w złym stanie technicznym. To właśnie ich kondycja zaniepokoiła naszego Czytelnika, który zatelefonował do redakcji. – Niedługo się te mosty rozlecą – usłyszeliśmy w słuchawce. Przypomnijmy, że w tym roku strzeliński magistrat zlecił opracowanie dokumentacji technicznej na remont mostów. Opracowany projekt pozwoli na złożenie aplikacji o środki zewnętrzne, gdyż – jak mówiła pod koniec ubiegłego roku burmistrz Dorota Pawnuk – bez takiego wsparcia trudno będzie je zrealizować w kolejnych latach.
Na ten temat pisaliśmy w 23 (1111) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

AS Permalink1 +1 AS
RE: Jedna ulica, dwa problemy
Cytat:
To właśnie ich kondycja zaniepokoiła naszego Czytelnika, który zatelefonował do redakcji. – Niedługo się te mosty rozlecą – usłyszeliśmy w słuchawce.
Kilka-kilkanaście lat temu, pewna firma zrobiła ekspertyzę tych mostów, a dokładniej mostów i przepustu, wynik?
Mosty grożą zawaleniem (przez pewien czas, nawet chyba droga tam była zamknięta), ale koniec końców, zmniejszyli tam tylko dopuszczalny tonaż.
2022-06-23 07:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.