Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływ jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 roku. Do akcji przyłączyła się Stacja Kontroli Pojazdów w Strzelinie przy strzelińskim technikum. Zatem zachęcamy do bezpłatnej kontroli oświetlenia 19 listopada, 3 i 12 grudnia br.
W ramach kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” 5 listopada funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie prowadzili wzmożone kontrole drogowe mające na celu zachęcić wszystkich kierujących do sprawdzenia stanu oświetlenia swoich pojazdów. Mundurowi uświadamiali kierowców, że dla bezpieczeństwa jazdy niezmiernie ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia - żarówek, lamp i ustawienie świateł.
- Przypominamy, że jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego - wyjaśnia asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy KPP w Strzelinie. - Dlatego sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.
Do akcji przyłączyła się Stacja Kontroli Pojazdów w Strzelinie przy ul. St. Staszica 5 przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. - Zachęcamy do bezpłatnej kontroli oświetlenia na terenie w/w stacji 19 listopada, 3 i 12 grudnia br. - kończy asp. Łukasz Porębski.

Komentarze   

stefanek Permalink1 +4 stefanek
RE: Kierowco, sprawdź bezpłatnie stan świateł swojego pojazdu
Policja niech też sobie ustawi światła bo każde oko świeci na maroko i oślepjają
2022-11-17 14:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.