Odbudowany ratusz będzie pełnił funkcję strzelińskiego urzędu. Z całą pewnością wraz z jego otwarciem zwiększy się ruch w Rynku. Czy petenci, klienci sklepów i lokali usługowych oraz mieszkańcy pobliskich bloków będą mieli gdzie zaparkować swoje samochody?
Już w czerwcu strzelińscy urzędnicy będą pracować w odbudowanym ratuszu. W związku z tym pojawiają się obawy, że zwiększony ruch w tej części miasta sprawi, że zabraknie miejsc parkingowych dla petentów, klientów sklepów i lokali usługowych oraz mieszkańców. – Nie wiem, skąd się wzięło to demonizowanie braku miejsc parkingowych w Rynku – zauważa burmistrz Dorota Pawnuk. – Strzelin jest jednym z nielicznych miast powiatowych, które oferuje ponad 200 bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum miasta. Nawet w dużo mniejszych Ziębicach są płatne parkingi. Zapotrzebowanie, oczywiście się zwiększy, ale proszę zwrócić uwagę, że w rynku najtrudniej zaparkować po godzinie 16, kiedy mieszkańcy bloków spółdzielczych są już w domach i w weekendy. Przy niezabudowanej pierzei po jednej i po drugiej stronie są zawsze wolne miejsca parkingowe. Myślę więc, że miejsca parkingowe się znajdą – dodaje nasza rozmówczyni.
Mimo to, strzeliński magistrat planuje utwardzić teren gminny przy ulicy Kościelnej w Strzelinie i utworzyć tam dodatkowy parking dla pracowników urzędu.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Rezystans Permalink3 +7 Rezystans
RE: Czy dla wszystkich wystarczy miejsc parkingowych?
Teraz przejmijcie teren pierzeji polnocnej i tam postawcie kamienice z parkingiem podziemnym ktory od razu tunelami polaczycie z ratuszem i moze jeszcze zaluzmy do tego wariant bezpieczny z bunkrem, super sprawa, ja bym tak zrobil
2023-03-17 06:03 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +10 spajker.
RE: Czy dla wszystkich wystarczy miejsc parkingowych?
aby zrobic parking na gruzowisku to trzeba najpierw zawołac archeologów, którzy rozgrzebią teren na koszt budżetu. później robimy tam parking na juz oczyszczonym terenie. później dajemy teren na rzecz oligarchy tak jak plac pks. później oligarcha buduje tam familoki. póxniej oligarcha zabudowuje tereny rolne kupione przez urzędników i przekształcone w tereny do zabudowy. gmina buduje drogi i kanalizę do terenów kupionych za grosze przez urzędników. ktoś zainteresowany wskazaniem adresów? nazwisk?
strzelin jest tak mały że przejdziesz go w poprzek w 20 minut pieszo. polityka jest taka że buduje sie single trucki w lesie dla rowerów. jaka bezczelność przemawia przez urzędników że każą sobie do ratusza jeszcze parking dobudować. maja juz swoja piramide w postaci ratusza ale im mało. ta komunistyczna kasta, która uwiera strzelin od 1945 nie zna pojecia granic chamstwa. to jest dyktatura proletariatu na wzór rodziny kimów w korei północnej.
2023-03-16 19:06 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +6 TruckdriverDST
RE: Czy dla wszystkich wystarczy miejsc parkingowych?
Petenci zajadą pod kolebkę darmozjadów to okoliczni mieszkańcy schowają swoje auta do piwnicy.
2023-03-16 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.