Popisany stół wewnątrz wiaty. A napisy niewybredneKilka miesięcy temu w Parku Miejskim w Strzelinie stanęła wiata rekreacyjna. Budka znajduje się tuż przy placu zabaw. Służyć ma głównie mieszkańcom. A kto ją niszczy? Właśnie mieszkańcy. Do jednego z naszych dziennikarzy dotarła informacja o tym, że wspomniana wiata zaczęła pełnić funkcję noclegowni dla osób bezdomnych.

Natomiast w ciągu dnia oraz późnym wieczorem uczęszczają do niej głównie młodzi ludzie. I tak być powinno. Jednak, przechadzając się w jej pobliżu, łatwo zauważyć, że wiele osób pije tam alkohol.
Sprawdziliśmy, jak obiekt wygląda po kilkunastu tygodniach użytkowania. Stół jest zniszczony i popisany, a podłoga mocno zanieczyszczona. Stojąca obok tablica informacyjna z mapą i legendą również zdążyła już ucierpieć.
O to, jak można zapobiec dalszemu niszczeniu wiaty rekreacyjnej, zapytaliśmy komendanta Straży Miejskiej w Strzelinie Mariana Calów. Przyznał, że problem jest dobrze znany strażnikom. Obecnie ich zadaniem jest częstsze bywanie w tym miejscu podczas drugiej zmiany oraz szczególne zwracanie uwagi na osoby przebywające w budce.
- Myśleliśmy o technicznym sposobie podglądu tego terenu – mówił komendant Calów – Nie mamy niestety w pobliżu monitoringu miejskiego. W grę wchodzi kamera mobilna, która funkcjonowałaby bardziej prewencyjnie. Istnieją również tzw. foto-pułapki, które działają na zasadzie aparatu fotograficznego (…) - wyjaśniał.Popisany stół wewnątrz wiaty. A napisy niewybredne
Marian Calów podkreślił również, że w obrębie wiaty nie ma odpowiedniego miejsca na zainstalowanie kamery. Pojawiło się jednak pewne rozwiązanie, a mianowicie usytuowanej kamery na sąsiedniej prywatnej posesji. Straż Miejska stara się o pozwolenie jej właścicielki.
* * *
Cała sytuacja sprowadza się do zasadniczej kwestii: braku poszanowania wspólnego mienia. Każda nowa ławka, tablica czy płotek natychmiast stają się podkładką pod różnego rodzaju malunki. Szybko wyglądają nieestetycznie, a połamane części przestają pełnić swoje funkcje. Wiata rekreacyjna to tylko jeden przykład.

Komentarze   

spajker Permalink7 +4 spajker
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Cytuję dstt:
W Polsce każda wiata i przystanek powinny mieć monitoring i ochroniarza inaczej hołota wszystko zniszczy. Odsetek hołoty wśród Polaków jest bardzo duży toteż trzeba to uwzględniać w planach inwestycyjnych.

hołota zniszczy jeszcze ochroniarza i zniszczy jeszcze monitoring. hołota domaga się jednak aby przejazd publicznym autobusem na trasie przemyśl - szczecin kosztował 20 groszy hołota domaga się jednak "szacunku" i chce imprezować przy czyystym niepopisanym stole i hołota utrzeymuje że w tym kraju nie da się żyć. w cywilizowanym kraju władza dba o społeczeństwo, w cywilizowanym kraju władza daje bezpłatnie wiatę do zniszczenia, daje darmowe szaszłyki i piwo na swój własny czyli władzy koszt. podobno jeszcze żyje gdzieś ukraiński palacz z auschwitz, można by go zapytać co radzi w powyższej sprawie.
2015-05-01 16:01 Cytować Zgłoś administratorowi
dstt Permalink6 +2 dstt
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
W Polsce każda wiata i przystanek powinny mieć monitoring i ochroniarza inaczej hołota wszystko zniszczy. Odsetek hołoty wśród Polaków jest bardzo duży toteż trzeba to uwzględniać w planach inwestycyjnych.
2015-05-01 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink5 +6 nikt
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Ponieważ wywołałaś gosiu moj wpis chciałbym zauwazyć , że niemal w całości był cytatem z tego artykuły,( moja była jedynie uwaga iż teraz jestem spokojny) jak pewnie zauwazyłaś szefa straży miejskiej autor wymienia z imienia i nazwiska- to po pierwsze. Po drugie wpis nie zawieral treści obraźliwych, kłamstw i pomowien więc zupelnie nie rozumiem dlaczego został usunięty ( widać taka gazeta). Po trzecie w końcu, we własnym wpisie obrażasz mnie ( i spajkera) choć zupełnie się nie znamy , nie możesz wiec z taką łatwością diagnozować , kto motłochem jest a kto nie. Tu sama ocierasz się o pomowienia i zniesławienia, zalecam wiec ostrożność bo jak trafisz na pieniacza to sama w sądzie wylądujesz. A na koniec chciałbym tylko wspomnieć, że przywołany w tym artykule Pan Marian Cal jest funkcjonariuszem straży miejskiej i jako taki w kwestiach publicznych nie ma prawa do anonimowości. Jeśli takiego prawa jakiś urzędnik oczekuje winien zmienić pracę. Nie zmienia to oczywiście kwesti iż nie powinien być przedmiotem pomówień, czy innych spenalizowanych w tym kraju zachowań. Takiego prawa oczekuję również ja - szanowna gosiu. O ile oczywiście tak masz na imię.
2015-05-01 14:36 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink4 +5 spajker
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Cytuję gosia:
Jak widać to zarówno spajkaer jak i nikt są przedstawicielami motłochu i chamstwa. Jak można używać czyjegoś nazwiska w tak g...ianej sprawie i to publicznie. Nie dziwię się [censored]stwu posiadającemu internet , komputer i czas ale Słowo Regionu i podpisująca się pani redaktor ? Skończycie kiedyś w sądzie.

widzisz gosiu samosiu, ja piszę o urzędniku który ma publicznie swoje nazwisko na drzwiach a piszę o nim w sposób zachęcający go do działania. ty gosiu nazywasz mnie censored i jawisz się jako okaz kultury podobny do użytkowników tego pobazgrolonego stołu na zdjęciu. SR nieustająco pisze o osobach publicznych wymieniając je z imienia i z nazwiska. a zatem ja też odnoszę się do urzędnika z imienia i z nazwiska. moim prawem jako pracodawcy dla urzędnika i jako sponsora jego wynagrodzenia jest ocena jego pracy. zauważ też że prezes partii tupolewa publicznie i imiennie sugeruje prezesowi partii łapówkarzy zorganizowanie zamachu na 96 pasażerów samolotu i jakoś twojego oburzenia brak. kiedyś nie wolno było źle mówić o stalinie. teraz nie można niczego sugerować marianowi c z wioski s . nawet SR podtuliło ogon i wycięło mój wpis w obawie przed reakcją basi - internetowego kundla.
2015-05-01 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
gosia Permalink3 -9 gosia
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Jak widać to zarówno spajkaer jak i nikt są przedstawicielami motłochu i chamstwa. Jak można używać czyjegoś nazwiska w tak g...ianej sprawie i to publicznie. Nie dziwię się [censored]stwu posiadającemu internet , komputer i czas ale Słowo Regionu i podpisująca się pani redaktor ? Skończycie kiedyś w sądzie.
2015-05-01 09:40 Cytować Zgłoś administratorowi
bolo Permalink2 +5 bolo
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Po pierwsze te budy to kosmiczny niewypał zidiociałych urzędasów. Po drugie miejsce ich usytuowania, przynajmniej w Wiązowie, budzi niesmak i oburzenie. postawiono na grobach na byłym cmentarzu ewangelickim. Szok!
Po trzecie to wyłącznie miejsce dla wszelakich osobników podejrzanego autoramentu, ćpunów i alkoholików.
2015-04-30 21:59 Cytować Zgłoś administratorowi
szatanizer Permalink1 +3 szatanizer
RE: Po co dbać o „nieswoje”?
Cukier odkurzyłbyś bębny a nie się szlajasz i po ławkach piszesz.
2015-04-30 16:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.