Członkowie komisji dopytywali o nurtujące ich kwestie pracowników urzęduOkazuje się, że jednym z największych problemów gminy Strzelin są nierówne chodniki oraz podziurawione drogi. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z ostatniej Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Komisja odbyła się w poniedziałek, 14 kwietnia. Tym razem radni spotkali się w terenie, by tam dokonać przeglądu zadań inwestycyjnych i remontowych.
Początkiem trasy były ulice Młynarska, Floriana, Rycerska oraz Brzegowa. Na wniosek radnego Marka Horodyskiego zwrócono szczególną uwagę na stan chodników oraz dróg. Pracownicy UMiG Strzelin Jan Maćkała oraz Mirosław Stępień opowiedzieli o planowanym remoncie drogi przeciwpożarowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Gmina wymieni również furtkę do szkoły.
Następnie członkowie komisji obejrzeli postęp prac budowlanych w budynku socjalnym przy ul. Żeromskiego. O tym, że roboty idą pełną parą, pisaliśmy już na łamach Słowa Regionu.
Kolejny przystanek był na ul. Staszica, gdzie omówiono dalsze plany remontu drogi biegnącej wzdłuż garaży. Uwagę na obecny jej stan zwróciła radna Renata Dobucka. Radny Marek Horodyski (z lewej) zwrócił uwagę na zły stan niektórych dróg i chodników gminnych. Na zdjęciu także Mirosław Stępień i Stanisław Furdykoń
Również ul. Sikorskiego pozostawia wiele do życzenia. Problemem jest nie tylko wyboisty chodnik, którym dziennie przechodzi mnóstwo ludzi, ale także wysokie krawężniki. Jan Maćkała poinformował jednak, że remont nie będzie wymagał szczególnych pozwoleń i gmina na pewno się tym zajmie.
Zatrzymano się też przy ul. Targowej, gdzie pracownicy urzędu omawiali II etap jej remontu. W budżecie na 2015 r. zapisano na ten cel 20 tys. zł. Kwota będzie przeznaczona na sporządzenie dokumentacji. Z okazji planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 395 i 396, przy ul. Targowej powstaną prawdopodobnie parkingi, a nie, jak wcześniej planowano, stoiska handlowe.
Radni odwiedzili też ul. Okulickiego i ul. Grota Roweckiego. Następnie przejechali ulicami Krzywoustego, Mieszka I, Bolka I Świdnickiego, by na dłużej zatrzymać się na ul. Energetyków.
Radny Jerzy Wójcikiewicz wniósł, by odwiedzić także ulice Różaną i Wiosenną. Mówił, że przydałoby się w tym miejscu oświetlenie. Ponadto zwrócił uwagę na zaniedbane pozostałości po starym murze (ul. Różana). Sugerował, by go odbudować.
Objazd zakończył się na ul. Sosnowej w Gęsińcu. Przewodniczący Piotr Litwin poinformował, że wnioskami z wyjazdu radni będą mogli się podzielić na następnej komisji, którą zaplanowano na 22 kwietnia.

Komentarze   

ww Permalink3 +5 ww
RE: Wyjechali w teren
Cytuję kto to?:
Ten jeden Pan tak zagląda za ramienia. Kto to jest?

Stasiek.
2015-04-30 18:51 Cytować Zgłoś administratorowi
kto to? Permalink2 +4 kto to?
RE: Wyjechali w teren
Ten jeden Pan tak zagląda za ramienia. Kto to jest?
2015-04-30 18:46 Cytować Zgłoś administratorowi
BK Permalink1 +8 BK
RE: Wyjechali w teren
Dlaczego wyjechali a sie nie przespacerowali. Na paliwo wydali zeby butow nie zniszczyc.Wnioski wyciagniete,kosztorys zrobiony a termin remontu chodnikow za 15 lat jak na wioskach !!!
2015-04-30 15:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.