Burmistrz Dorota Pawnuk (z prawej) życzyła nauczycielkom twórczych pomysłów i skuteczności w działaniuDo podziękowań dla nauczycieli za zaangażowanie i trud, jaki wkładają w edukację i wychowanie uczniów, przyłączyły się władze strzelińskiego samorządu. Na spotkaniu w UMiG Strzelin dyrektorzy szkół otrzymali kwiaty, a burmistrz podkreśliła, jak trudnym wyzwaniem jest praca nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r., określone ustawą „Karta praw i obowiązków nauczyciela” jako Dzień Nauczyciela. W 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.
Z tej okazji spotkanie lokalnych władz z dyrektorami placówek edukacyjnych podległych gminie Strzelin odbyło się we wtorek, 13 października, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Gratulacje i życzenia złożyły reprezentantom lokalnych szkół burmistrz Dorota Pawnuk oraz wiceburmistrz Jolanta Grondys. Wszyscy dyrektorzy otrzymali listy gratulacyjne
- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Wam za codzienny trud wychowania naszych dzieci. Praca nauczyciela to trudne wyzwanie wymagające cierpliwości, wielu poświęceń oraz zaangażowania. Proszę przyjąć serdeczne życzenia, gratulacje i podziękowania. Życzę twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu, dobrej współpracy oraz tego wszystkiego, co daje poczucie satysfakcji z pracy zawodowej – powiedziała burmistrz. Dyrektorzy otrzymali kwiaty i listy gratulacyjne, a podczas kameralnego spotkania nie zabrakło również tradycyjnego tortu.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.