Strzelinianie zdecydowali, że budowa drogi na ul. Reja jest koniecznaW piątek, 23 października, zostały podane do publicznej wiadomości wyniki głosowania na projekty w ramach Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił uchwałę Rady Miejskiej Strzelina w sprawie budżetu, a samorząd zapowiada odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Bez względu jednak na wszelkie prawne aspekty tej sprawy konsultacje się odbyły, głosy zostały zliczone i wyniki podane. Mieszkańcy Strzelina mogli głosować na 8 projektów. Była możliwość oddania głosu poprzez internet oraz metodą tradycyjną, czyli w specjalnie przygotowanym do tego lokalu wyborczym. Największą popolurność zyskał projekt budowy kortów tenisowych w Strzelinie (258 głosów). Tuż za nim uplasowało się zadanie budowa ulicy Reja w Strzelinie (232 głosy). Właśnie te przedsięwzięcia zostaną zgłoszone do realizacji w ramach SBO 2016. O komentarz zapytaliśmy burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorotę Pawnuk. - Głosowanie w konsultacjach w sprawie Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu gminy na 2016 rok przebiegło bezproblemowo. Większość mieszkańców oddała swój głos drogą elektroniczną, a łączna liczba osób głosujących na projekty to 990 - powiedziała szefowa gminy. Szacunkowa wartość budowy kortów to 280 tys. zł, a kosztorys budowy ulicy Reja opiewa na kwotę 230 tys. zł.

***
O krótkie podsumowanie wyników głosowania w SBO i wyborze kortów tenisowych poprosiliśmy wnioskodawcę tego projektu Michała Ostrowskiego
- Do samego końca nie byłem pewien, które projekty przejdą. Gdy dowiedziałem się, że korty zajęły pierwsze miejsce, bar
Michał Ostrowski wnioskodawca projektu kortu tenisowegodzo się ucieszyłem, widząc, że jednak warto było spróbować.
Temat kortów tenisowych w Strzelinie pojawiał się w ostatnich latach kilkakrotnie. Dlatego pomyślałem, że taki obiekt jest potrzebny i postanowiłem przygotować projekt i złożyć go do Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Teraz, po wyborze przez mieszkańców, zapis dotyczący kortów znajdzie się w budżecie gminy na rok 2016. Wtedy gmina ogłosi przetarg i mam nadzieję korty szybko powstaną. Co zaś się tyczy lokalizacji obiektu, to uważam, że warto rozbudowywać teren obok Aqua-parku i tworzyć tam kompleks sportowy
Na pewno powstanie też regulamin korzystania z kortów tenisowych. Moim zamysłem jest to, żeby ten obiekt był ogólnodostępny, podobnie jak boiska Orlik. Będzie pewnie można użytkować go bezpłatnie.
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy zagłosowali na ten projekt i pomogli w akcji promocyjnej. Dużą rolę w propagowaniu tej idei odegrał również Damian Serwicki - powiedział radny.

Komentarze   

wyborca Permalink16 +3 wyborca
RE: Strzelinianie zdecydowali
Cytuję Jerzy:
Byle szczeniak wymyśli jakąś zabawkę, inni, siedzący całymi godzinami przed komputerem poprą to przez kliknięcie i będziemy mieć w Strzelinie zbędne wydatki. Kto i kiedy zajmie się budową lub naprawą dziurawych dróg i chodników, odnowieniem paskudnych elewacji budynków, sprzątaniem skwerów, terenu dworca, itp. Jest za mało medialne dla naszej pani Burmistrz, bo otwarcie czegoś nowego - to możliwość pokazania się i zaistnienia w mediach. Tym projektem Michałku zasłużyłeś na pochwałę Dorotki, a u mieszkańców Strzelina - na pogardę.

Przewodniczący komisji budżetowej p.Radny Ostrowski promuje inicjatywę i angażuje się w budowę kortów tenisowych a gdzie jako przewodniczący komisji dba o racjonalne wydatki /najbardziejj potrzebne dla naszej gminy/inwestycje,niech lepiej robi to co najbardziej umie tzn kopaniem "zośki" a nie zajmować się wielomilionowym budżetem Naszej Gminy.
2015-11-14 06:16 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink15 +9 spajker
RE: Strzelinianie zdecydowali
Cytuję SIMBA:
Cytuję spajker:
Cytuję SIMBA:
990 głosów, a mieszkańców naszego miasta jest około 13000. Czyli całe 7% społeczeństwa. Moim zdaniem trochę mało, aby decydować o takich kwotach. liczeniem .

partia pis wygrała wybory do sejmu przy użyciu 5,5 miliona głosów na 38 milionów mieszkańców czyli reprezentuje 14,5% ludności i będzie rządzić absolutnie. tzw demokracja to inne oblicze dyktatury. nie narzekam bo partia pis wykoleiła pazernych rolników, wykoleiła pederastów i komuchów , wykoleiła bezczelnych łapówkarzy. teraz kolej na sędziów prokuratorów adwokatów i lekarzy czyli na bezkarną jemiołę pasożytującą na społeczeństwie.

Oczywiście masz rację. Z tym, że prawo wyborcze w Polsce ma niecałe 31 mln osób, a frekwencja w nich wyniosła około 51%,a w w tym konkretnym wypadku to właśnie frekwencja była tak niska. Jeśli tutaj miałoby się przeliczyć to o czym mówisz, inicjatywa która wygrała ma wynik tak marny, że lepiej nie liczyć ;)

hrabia włodzimierz uljanow vel lenin powiedział że 1000 osób zorganizowanych może zdziałać więcej niż milion osób niezorganizowanych. przypadek strzelina po 100 latach potwierdza tezę hrabiego lenina. pgr-owsko - prlo-wska myśl polityczna w sile 990 głosów zwyciężyła nad 15 000 sztuk mieszkańców gminy. socjalista i patriota adolf hitler utrzymywał że zwycięzcy nikt nie będzie pytał czy zwycięzca miał rację. brak aktywności mieszkańców gminy spowoduje że miłośnik gry w polo każe za wspólne pieniądze zbudować stosowne boisko a miłośnik gry w golfa wspierany 500 głosami zamroczonych alkoholem sąsiadów każe zburzyć rondo aby w tym miejscu zbudować trawnik do gry w golfa. demokracja ma to do siebie że wygrywa ilością głosów a nie rozsądkiem . ludzi głupich jest więcej niż ludzi mądrych a zatem wybiorą sobie na wodza dowolnego blagiera, który będzie im się jawił jako panaceum.
2015-11-09 12:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Jerzy2 Permalink14 +12 Jerzy2
Korty w Strzelinie.
Popieram Jerzego. Wymyślmy jeszcze całoroczny tor przeszkód dla rowerzystów i zimowy dla saneczkarzy, zjeżdżalnię na "bele czym" i wiele innych dziwactw. Dzieciaki w domach i szkołach przy pomocy klawiatury zagłosują za takim planem działania i Dorotka będzie miała prezent oraz atrakcję dla swoich synków. No i oczywiście będzie miała się czym pochwalić. Przecież tego chcieli biorący udział w głosowaniu, jest to spełnienie ich oczekiwań, skok w przyszłość. Och Michał, Michał, zmień postawę i myślenie. Czyś Ty tak oszalał z własnej głupoty, czy za namową Dorotki. No chyba, że zostałeś zauroczony - jak inni.
2015-11-09 12:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Jerzy Permalink13 +14 Jerzy
Budżet mało obywatelski.
Byle szczeniak wymyśli jakąś zabawkę, inni, siedzący całymi godzinami przed komputerem poprą to przez kliknięcie i będziemy mieć w Strzelinie zbędne wydatki. Kto i kiedy zajmie się budową lub naprawą dziurawych dróg i chodników, odnowieniem paskudnych elewacji budynków, sprzątaniem skwerów, terenu dworca, itp. Jest za mało medialne dla naszej pani Burmistrz, bo otwarcie czegoś nowego - to możliwość pokazania się i zaistnienia w mediach. Tym projektem Michałku zasłużyłeś na pochwałę Dorotki, a u mieszkańców Strzelina - na pogardę.
2015-11-09 10:08 Cytować Zgłoś administratorowi
SIMBA Permalink12 +7 SIMBA
RE: Strzelinianie zdecydowali
Cytuję spajker:
Cytuję SIMBA:
990 głosów, a mieszkańców naszego miasta jest około 13000. Czyli całe 7% społeczeństwa. Moim zdaniem trochę mało, aby decydować o takich kwotach. Więc ludzie, albo nie wiedzieli o tym, że mają wybór spośród 8 inicjatyw, albo ich bezpośrednio nie dotyczyły i nie zabrali głosu. Z jednej strony po to są wybrani radni, aby decydowali o tym co najlepsze dla naszego miasta A tak pewnie cała zabawa z głosowaniem i liczeniem głosów kosztowała naszą gminę niemało.

partia pis wygrała wybory do sejmu przy użyciu 5,5 miliona głosów na 38 milionów mieszkańców czyli reprezentuje 14,5% ludności i będzie rządzić absolutnie. tzw demokracja to inne oblicze dyktatury. nie narzekam bo partia pis wykoleiła pazernych rolników, wykoleiła pederastów i komuchów , wykoleiła bezczelnych łapówkarzy. teraz kolej na sędziów prokuratorów adwokatów i lekarzy czyli na bezkarną jemiołę pasożytującą na społeczeństwie.

Oczywiście masz rację. Z tym, że prawo wyborcze w Polsce ma niecałe 31 mln osób, a frekwencja w nich wyniosła około 51%,a w w tym konkretnym wypadku to właśnie frekwencja była tak niska. Jeśli tutaj miałoby się przeliczyć to o czym mówisz, inicjatywa która wygrała ma wynik tak marny, że lepiej nie liczyć ;)
2015-11-08 20:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink11 +3 spajker
RE: Strzelinianie zdecydowali
Cytuję SIMBA:
990 głosów, a mieszkańców naszego miasta jest około 13000. Czyli całe 7% społeczeństwa. Moim zdaniem trochę mało, aby decydować o takich kwotach. Więc ludzie, albo nie wiedzieli o tym, że mają wybór spośród 8 inicjatyw, albo ich bezpośrednio nie dotyczyły i nie zabrali głosu. Z jednej strony po to są wybrani radni, aby decydowali o tym co najlepsze dla naszego miasta A tak pewnie cała zabawa z głosowaniem i liczeniem głosów kosztowała naszą gminę niemało.

partia pis wygrała wybory do sejmu przy użyciu 5,5 miliona głosów na 38 milionów mieszkańców czyli reprezentuje 14,5% ludności i będzie rządzić absolutnie. tzw demokracja to inne oblicze dyktatury. nie narzekam bo partia pis wykoleiła pazernych rolników, wykoleiła pederastów i komuchów , wykoleiła bezczelnych łapówkarzy. teraz kolej na sędziów prokuratorów adwokatów i lekarzy czyli na bezkarną jemiołę pasożytującą na społeczeństwie.
2015-11-08 20:17 Cytować Zgłoś administratorowi
obserwator Permalink10 +15 obserwator
RE: Strzelinianie zdecydowali
Pomysł zaiste genialny!!! Kotry będą budować ze 3 lata aby je pewnie otwarzyć przed wyborami. O kosztach ich utrzymania będzie cicho, a potem pewnie dadzą je pod zarząd aquaparku. Ale za to będą co dwa tygodnie relacje z gospodarskich wizyt okraszone zdjęciami zatroskanej pani burmustrz i jakiegoś urzędnika.
2015-11-08 11:30 Cytować Zgłoś administratorowi
lucjan Permalink9 +7 lucjan
W utworze "Przy słowie" Kazik Na Żywo śpiewa – "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one, ale co gdy wrony w nienawiści wyuczone?". ile razy słyszeliśmy to na sesji RADY MIEJSKIEJ STRZELINA, kiedy tylko, ktoś z trójki RADNYCH NIEZALEŻNYC
W utworze "Przy słowie" Kazik Na Żywo śpiewa – "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one, ale co gdy wrony w nienawiści wyuczone?". ile razy słyszeliśmy to na sesji RADY MIEJSKIEJ STRZELINA, kiedy tylko, ktoś z trójki RADNYCH NIEZALEŻNYCH , ma odmienne zdanie i nie zgadza się z tym, co robi pozostałych OSIEMNASTU RADNYCH. Możemy bez trudu dostrzec, że to przysłowie staje się więc niczym innym jak cichym propagowaniem konformizmu, jeżeli "wrony w nienawiści wyuczone", krakaj jak one albo – w najgorszym razie – milcz.
2015-11-06 17:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Kazik Permalink8 +8 Kazik
tenisista
Ale ściema. Szkoda kasy na takie zabawki, a głosowanie- kto w te pierdoły uwierzy.
2015-11-06 16:36 Cytować Zgłoś administratorowi
xxxx22 Permalink7 +17 xxxx22
RE: Strzelinianie zdecydowali
Pani Burmistrz od dawna rzucała hasła związane z kortami - nawet ponoć miała już projekty. Więc obywatelski projekt ???? Poza tym, za dużo gmina ma pieniędzy skoro znów chce sobie stawiać taki gmach, który tylko będzie przynosił straty...masakra...zrujnuje ta kobieta ze swymi pupilkami Gminę...bo kto potem za to wszystko zapłaci ???
2015-11-06 12:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.