Biskup wrocławski Andrzej Siemieniewski udziela sakramentu bierzmowaniaIstotą sakramentu bierzmowania jest namaszczenie Duchem Świętym oraz umocnienie wiary. Bierzmowanie jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Podopieczni Stowarzyszenia Św. Celestyna z Mikoszowa, przyjęli ten sakrament z rąk biskupa wrocławskiego Andrzeja Siemieniewskiego.
20 listopada w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” odbyła się wyjątkowa katolicka uroczystość. Podczas Mszy świętej trzydziestu sześciu podopiecznym Stowarzyszenia Św. Celestyna biskup wrocławski Andrzej Siemieniewski udzielił sakramentu bierzmowania.
Ciepłe słowa tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, skierowała do bohaterów dnia Małgorzata de Haan wiceprezes Stowarzyszenia.
- Duch Święty da wam mądrość. Poprowadzi was drogą prawdy i miłości. Wszystkich zgromadzonych zachęcam do wspólnej modlitwy. Nie denerwujmy się przed tą wyjątkową i piękną uroczystością. Cieszmy się z tych wspaniałych chwil. Bóg nas kocha i to jest najważniejsze.
Po ceremonii biskup wręczył bierzmowanym pamiątkiOpiekunowie założyli na szyje podopiecznych krzyże, a do specjalnie na tę okazję udekorowanej sali – kaplicy wkroczył biskup. Zgromadzeni przywitali go pięknym śpiewem. Biskup, wraz z proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie Andrzejem Porębnym oraz wikariuszem Wiesławem Wawrzynowem, odprawił Mszę świętą. Tuż przed udzieleniem sakramentu bierzmowania niepełnosprawnym głos zabrał biskup Siemieniewski.
- Duch Święty przychodzi jako dar od Pana Boga i przynosi nam radość życia – mówił. - Przychodzi dla wszystkich. Nie tylko do tych, którym udzielony zostanie święty sakrament, ale również do wszystkich tutaj zgromadzonych. Dzisiaj modlimy się bowiem także o odnowienie daru Ducha Świętego we wszystkich.
Nastąpiła najważniejsza część ceremonii. Podopiecznym Stowarzyszenia udzielony został sakrament bierzmowania. Zgromadzeni nie kryli łez wzruszenia.
Po Mszy specjalne podziękowania opiekunowie oraz wychowankowie złożyli biskupowi Siemieniewskiemu oraz księdzu Wiesławowi, który przygotował podopiecznych do sakramentu bierzmowania, a także proboszczowi strzelińskiej parafii. .
- To było bardzo wzruszające przeżycie dla naszych podopiecznych i ich rodziców, ale także dla nas – podsumowała wiceprezes Anna Kobel.
20 listopada w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” odbyła się wyjątkowa uroczystość

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.