Klara Heath (pierwszy plan na skrzypcach) podczas wykonania utworu instrumentalnego „Sanna”Chór „Triole” działający przy Zespole Szkół w Kuropatniku dał koncert bożonarodzeniowy. W niedzielne popołudnie, 3 stycznia, kościół pw. Narodzenia NMP w Kuropatniku wypełnił się mieszkańcami sołectwa oraz sympatykami „Trioli”. Zgromadzeni mogli wysłuchać ponadgodzinnego programu, na który złożyły się polskie kolędy, zarówno te najpopularniejsze jak „Wśród nocnej ciszy” czy „Dzisiaj w Betlejem”, jak również te mniej znane. Młodym wykonawcom towarzyszył zespół złożony m.in. ze skrzypiec, fortepianu, gitary i instrumentów perkusyjnych. Całość poprowadziła Marta Humelt, założycielka i dyrygentka chóru.
Pod koniec koncertu Kamil Dyba, współpracujący z „Triolami” w charakterze akompaniatora i autora aranżacji, przedstawił osiągnięcia chóru w minionym roku. Jego wystąpieniu towarzyszyła prezentacja zdjęć dokumentujących koncerty, wycieczki i udział w konkursach. Dzięki temu widzowie mogli przenieść się myślami wraz z chórzystami do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu czy Filharmonii Szczecińskiej, gdzie „Triole” miały okazję zaśpiewać.
Koncert był także okazją do wyrażenia wdzięczności przez „Triole” wszystkim, którzy życzliwie wspierają ich działalność. Obecna na koncercie burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk pogratulowała młodym wykonawcom na czele z dyrygentką. Powiedziała też, że lokalna społeczność zawsze z niecierpliwością oczekuje na bożonarodzeniowy koncert „Trioli” i ma nadzieję na kolejne takie spotkanie w 2017 roku. Wieczór zakończył się odśpiewaniem wspólnie z publicznością kolędy „Gdy śliczna Panna”.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.