Remontowany rynek daje mieszkańcom dużą nadzieję, że już niedługo Wiązów będzie tętnić życiem. Mogłoby się wydawać, że miasto oferuje o wiele więcej możliwości niż wieś. Ale czy na pewno? Okazuje się, że braki są widoczne w wielu obszarach. Zapytaliśmy mieszkańców, czego ich zdaniem brakuje w Wiązowie.

Wiązów to drugie miasto na mapie powiatu strzelińskiego. Często odwiedzają je mieszkańcy całej gminy. Wielu z nich przyznało, że do Wiązowa przyjeżdża tylko załatwić ważne sprawy lub na zakupy. A co jeszcze mogłoby zaoferować to miasto odwiedzającym? Okazuje się, że propozycji wśród wiązowian jest sporo. Nasi rozmówcy zauważyli, ze brakuje żłobka, czy szkoły średniej. Wymieniali też skatepark, restauracje i kawiarnie. Dużym problemem są kiepskie połączenia autobusowe z innymi miastami. Starsze osoby przyznały, że obecnie jest dużo lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu, ale miasto powinno się rozwijać. Oto, co powiedzieli mieszkańcy.
Joanna Kisilewicz, Księżyce
Joanna Kisilewicz, Księżyce
- Uważam, że placów zabaw jest wystarczająco, ale mogłyby się pojawić jakieś skwery, gdzie każdy mógłby posiedzieć z dziećmi. Brakuje restauracji z dobrym jedzeniem. Jestem z okolic i przyjeżdżając do małego miasta staram się korzystać z jego plusów. Nie ma tutaj dużego tłoku. Wolę, kiedy jest kameralnie, bez wielu atrakcji. Nie korzystam z komunikacji miejskiej, bo jest dość ograniczona. W innym przypadku może bym korzystała. Moje dzieci są zdania, że w Wiązowie nie ma się gdzie rozerwać i brakuje tutaj miejsc do spotkań ze znajomymi.
Aleksandra Muszyńska, Wiązów
Aleksandra Muszyńska, Wiązów
- Młodzież nie ma się tutaj gdzie podziać. Młodym ludziom po prostu się nudzi. Wioski mają świetlice, a w Wiązowie sala jest tylko w bibliotece. Nawet żeby zorganizować urodziny, trzeba pojechać na wiejską świetlicę, a transport sprawia kłopot. Myślę, że sporo ludzi korzystałoby z takiego miejsca. Przy szkole jest altanka, ale kiedy jest zimno, to nikt nie chce tam siedzieć. Przydałby się jakiś klub z fajną salą do tańczenia, albo miejsce, w którym ludzie mogliby się spotykać. Chcieliby posiedzieć gdzieś wieczorem, a nie mają gdzie. Potem siedzą w parkach. Nie każdego stać, żeby gdzieś pojechać, a w Wiązowie brakuje rozrywek. Byłoby dobrze, gdyby pojawiło się cokolwiek. Na pewno są miejsca, w których coś takiego mogłoby być zorganizowane. Brakuje też bezpiecznych placów zabaw dla dzieci, jakie można znaleźć w większych miastach.
Teresa Hubert, Jędrzychowice
Teresa Hubert, Jędrzychowice
- W Wiązowie jest chyba tylko jeden lokal, w którym można coś zjeść. Nie ma żadnego przyjaznego miejsca, gdzie mogłyby się pobawić dzieci. Nie ma też gdzie spędzić czasu z całą rodziną, a byłoby fajnie znaleźć coś takiego na miejscu. Nie każdy może wyjechać poza Wiązów. Zdecydowanie brakuje też placów zabaw czy zajęć dla dzieci. Myślę, że w całej gminie brakuje też częstszych patroli policji. W wiązowskim rynku non stop piją alkohol, przez co moje dzieci są narażone na nieprzyjemne widoki. Fajnym pomysłem byłyby ścieżki rowerowe, żeby najmłodsi mogli pojeździć też na deskorolce czy hulajnodze.
Paulina Kiraga, Wiązów
Paulina Kiraga, Wiązów
- Myślę, że w Wiązowie brakuje miejsc, w których można dobrze zjeść jakiś fast food. Z tego co wiem, młodzi ludzie nie mają się gdzie spotykać. Nawet siłownia czy bilard byłyby dobrym pomysłem, bo młodzież miałaby jak spędzać wolny czas. Takich rzeczy tutaj po prostu brakuje. Starsi ludzie chętnie spotykają się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Sklepów i marketów jest sporo, ale żeby kupić jakieś fajne ubrania, trzeba jechać poza Wiązów. Mamy stadion, ale byłoby miło, gdyby powstały inne ciekawe obiekty rekreacyjne. Powinno być też więcej skwerów, gdzie mieszkańcy mogliby sobie posiedzieć i odpocząć.

Komentarze   

Mala Permalink4 0 Mala
RE: Czego brakuje w Wiązowie?
Cytuję Wiązowianka:
Wiązów cieszy się z fontanny, za chwilę dowiemy się, że będzie wyłączona bo zużywa dużo wody i są straty za duże. A gdzie zakłady pracy? Dlaczego to miasteczko jest takie szare, ponure i przykre? Braki w każdym tamacie...... po prostu ręki opadają :-)

Z tego co wiem obieg w fontannie jest zamknięty nie ma co się martwić..
2019-06-14 14:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiązowianka Permalink3 +2 Wiązowianka
Wiązów miasto i gmina umierająca
Wiązów cieszy się z fontanny, za chwilę dowiemy się, że będzie wyłączona bo zużywa dużo wody i są straty za duże. A gdzie zakłady pracy? Dlaczego to miasteczko jest takie szare, ponure i przykre? Braki w każdym tamacie...... po prostu ręki opadają :-)
2019-06-14 11:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Ścieżki Rowerowe Permalink2 -1 Ścieżki Rowerowe
RE: Czego brakuje w Wiązowie?
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jest nas pół tyśiąca na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów

Dostajemy też dużo informacji od młodszych osób które bardzo chciały by powstał w okolicy jakiś plac typu skatepark gdzie swobodnie można jeździć jak modnymi ostatnio deskorolkami jeździkami na rolkach, rzecz w tym ze to musi być gładka powierzchnia. WIęc panie Burmistrzu kolejne wyzwania przed panem!!!
2019-06-14 08:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Społeczność lokalna Permalink1 +3 Społeczność lokalna
Wiązów- miasto umierające
W Wiązowie nie ma co ze sobą zrobić. Pójść na spacer na „nowy” rynek i cmentarz. Jest za mało skwerów, parków. Nie wspomnę o tym ze nie można nigdzie iść usiąść napić się soku ze znajomymi. Altanka koło szkoły fajnie ale jest cały czas zajęta. Przez osoby które nie potrafią niczego poszanować ponieważ jest tak zdewastowana ze to nie mieści się w głowie .. Strzelin miasto oddalone o 12 km a skwer i parki jeden na drugim, basen odkryty i aquapark, restauracja na restauracji, LODZIARNIE, Orlen otwart my 25/h na dobę. Praca na każdym kroku!!! Firmy zatrudniające ludzi oraz cały czas budowa fabryk. A w Wiązowie nic a nic ..
2019-06-13 21:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.