Pandemia spowodowała zastój w wielu dyscyplinach sportowych. Po ponadpółrocznej przerwie, fani mogli kibicować swoim ulubieńcom na trasach rajdowych. 30 Sierpnia odbyła się druga runda MSP Rally Trophy 2020 - Walimskie Lato.

Do pokonania były dwa odcinki przejeżdżane trzykrotnie. Pierwszy z nich to połączenie nowości i klasyki. Jednym z faworytów do zwycięstwa w klasie RWD był Jarosław Niedźwiecki ze Strzelina.
- Pierwsza część odcinka to całkowita nowość. Zaczynał się niedaleko Pensjonatu Boreczna w Michałkowej. W połowie łączył się z kultowym odcinkiem Glinno-Walim. Jego długość wynosiła około 4 kilometrów. Drugi to znany z poprzedniego roku odcinek Niedźwiedzica-Podlesie, ale w formie zapętlonej, o długości około 5 kilometrów - wyjaśniał strzelinianin.
Warunki nie zapowiadały się ciekawie, opady deszczu i to intensywne nie wróżyły nic dobrego. I, niestety, tak też się stało.
Pierwsza pętla rozpoczęła się w strugach deszczu i padła łupem Niedźwieckiego i jego pilota Mirosława Jakubowskiego. Niestety, dla załogi BMW pechowa była druga próba.
- Zaraz po starcie, na takiej wąskiej partii w samej wsi Niedźwiedzica, zbyt optymistycznie chciałem pokonać jeden zakręt. Widząc, że prawdopodobnie wypadniemy przodem z drogi, zaciągnąłem ręczny, żeby spróbować się ratować. Niestety, na mokrej nawierzchni tylne koła straciły przyczepność i auto zaczęło się obracać, uderzając najpierw w krawężnik, później tyłem w skarpę ziemi i na końcu wbiliśmy się w drzewo. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Kibice szybko pomogli nam się wydostać z powrotem na drogę i próbowałem kontynuować jazdę - tłumaczył kierowca.
Ekipa z małymi kłopotami ukończyła ten odcinek i zastanawiała się, czy jechać dalej. Generalnie auto prowadziło się znośnie, uszkodzony błotnik ocierał o oponę, z której w międzyczasie zeszło powietrze. W końcu rajdowcy zdecydowali, że jadą dalej. Strata 30 sekund nie pozwalała na wygranie rajdu, ale do końca były jeszcze cztery odcinki.Strzelińskie załogi zaliczyły bardzo dobry występ w Walimiu
Tekst ukazał się w 36 (1025) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.