Z naszą redakcja skontaktowała się pan Wojciech, mieszkaniec Wiązowa, który poinformował nas, że nad rzeką Oławą, w pobliżu mostu między ulicami Biskupicką a I. Daszyńskiego, pojawiły się bobry. Efektem ich działalności są ścięte drzewa, które rosły niedaleko mostu w górę rzeki, w stronę Zborowic.
Do tematu wrócimy, ale już dziś można powiedzieć, że te największe polskie gryzonie wykazują się dużą odwagą, wybierając na miejsce żeru tak ruchliwy i uczęszczany przez człowieka obszar. Czerwonym polem na mapie Google zaznaczone jest miejsce, w którym bobry popodcinały rosnące przy rzece drzewa
Na szczęście, ich działalność w tym miejscu raczej nie stanowi zagrożenia dla okolicznych zabudowań ani pól. Można tez przypuszczać, że ssaki nie zagoszczą w tym miejscu na dłużej i poszukają sobie bardziej ustronnego odcinka rzeki.
Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu"
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.