Przez lata ruiny kościoła ewangelickiego w Miechowicach Oławskich stały opuszczone i zapomniane. Z roku na rok ulegały więc degradacji i tylko cudem nie doszło do tragedii. Teraz pojawiła się szansa, aby to zmienić. Pierwszy krok został już zrobiony. Czy znajdą się środki, aby kontynuować to dzieło?
W piątek, 24 września, w Miechowicach Oławskich odbył się odbiór prac remontowo-konserwatorskich przy ruinie dawnego kościoła ewangelickiego. Poza wiązowskimi urzędnikami, uczestniczyli w nim: dr inż. Alicja Zadvorny, właścicielka autorskiej pracowni konserwacji zabytków, która była odpowiedzialna za wykonanie prac, kierownik budowy mgr inż. Adam Kałużniacki oraz Małgorzata Kolbuszewska z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu. – Ten obiekt ma większe potrzeby niż prace, które wykonaliśmy – przyznaje Alicja Zadvorny. Ruiny kościoła były bardzo zaniedbane. Przez lata uległy poważnej degradacji.
Tekst ukazał się w nr 37 (1076) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Fragment zachowanej posadzki kościoła, który został odkryty w trakcie wykonywanych prac

Komentarze   

cześ Permalink1 +3 cześ
Masakra!
Już dawno trzeba było te ruiny zawalić!!!
2021-10-09 17:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.