Jakość obrazu i dźwięku podczas obrad wiązowskiej rady jest fatalna. Tak to wygląda. Foto: screen https://wiazow.posiedzenia.pl
Przysłuchiwanie się obradom wiązowskiej rady przez internet jest prawdziwym wyzwaniem. Dźwięk i obraz są fatalnej jakości. Dlatego, żeby coś napisać o tym, co się tam działo, czekamy na publikację protokołu i przyjętych uchwał.
Na majowym posiedzeniu wiązowskiej rady oprócz dyskusji i przyjmowania uchwał miały miejsce dwa wydarzenia godne odnotowania. Pierwszym były podziękowania sołtysom za pracę w zakończonej właśnie kadencji rad sołeckich i gratulacje złożone nowo wybranym sołtysom. Gmina Wiązów jest jedyną gminą w naszym powiecie, w której w tym roku odbyły się wybory sołtysów. W innych gminach wybory sołtysów odbywać się będą w roku wyborów samorządowych, czyli w przyszłym roku. Okolicznościowe dyplomy wręczył sołtysom burmistrz Jerzy Krochmalny w asyście Elżbiety Mossoń, przewodniczącej rady.
Drugim wydarzeniem, zasługującym na podkreślenie, jest postępująca cyfryzacja wiązowskiego samorządu. Radni otrzymali tablety, które umożliwiają im głosowanie drogą elektroniczną. Jeszcze niedawno radni byli wyczytywani przez prowadzącą sesję, a następnie deklarowali czy głosują za, czy przeciw. Przedłużało to obrady, zajmując czas na zbędne formalności.
Inną bolączką wiązowskiej rady jest jakość przekazu obrad w internecie. I tutaj niewiele się zmieniło. Przystępując do przygotowania relacji z sesji, stajemy przed dylematem czy na pewno dobrze usłyszeliśmy wypowiedź radnej, radnego, burmistrza, czy pracownika urzędu referującego projekt uchwały. Oglądając zapis ostatniej wiązowskiej sesji w internecie, napotkaliśmy na jeszcze jedną niedogodność. Do fatalnego poziomu technicznego zapisu audio dopisać możemy podobny standard przekazu wideo, co obrazujemy na zdjęciu obok. Pracując w gazecie, i mając na względzie misję informowania mieszkańców o przebiegu sesji, pokonamy te trudności. Nie w tym tygodniu, to w następnym opublikujemy na łamach „Słowa Regionu” pełną, na ile będzie to możliwe, relację z sesji. Zapewniamy Czytelników, że najniższy nawet pod względem technicznym zapis przebiegu sesji zamieszczony na oficjalnej stronie gminy Wiązów nie zniechęci nas do informowania o jej przebiegu.

Podatek rolny i nie tylko
Wróćmy do przebiegu sesji. Nie podejmujemy się, bez dostępu do teksu uchwał dotyczących zmian w budżecie gminy na bieżący rok, przybliżać Czytelnikom zaproponowane przez burmistrza nowelizacje. Jak tylko na oficjalnej stronie gminy Wiązów pojawią się te dokumenty, wrócimy do nich.
Kolejna uchwała przyjęta przez radnych dotyczyła zmiany wcześniejszej uchwały „w sprawie poboru podatku, rolnego (…) w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów”. Przyjęte zmiany uwzględniają wyniki ostatnich wyborów sołtysów, którzy zwyczajowo są inkasentami podatków lokalnych w danej miejscowości.

Obszary zdegradowane
Ostania z przyjętych uchwał dotyczyła „wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta i Gminy Wiązów”. Radni usłyszeli w uzasadnieniu projektu, że przyjęcie uchwały jest konieczne ze względu na dalsze działania gminy. Uchwała jest podstawą do ubiegania się o dofinansowanie rewitalizacji tego obszaru. W uchwale precyzyjnie wskazano teren zdegradowany w gminie. Żeby ustrzec się błędu, wynikającego z ułomnego przekazu audio zapisu sesji, wrócimy do tematu w najbliższym czasie, po otrzymaniu drukowanej wersji przyjętej uchwały.
Na koniec kilka informacji z ustnego wystąpienia burmistrza Jerzego Krochmalnego o działalności między sesjami. Burmistrz potwierdził zakończenie remontu budynku byłego banku spółdzielczego i pozyskanie środków na wyposażenie Klubiku dziecięcego i wyposażenie szkoły muzycznej. Remont przejdzie boisko przy szkole w Wiązowie. Wysokość dofinansowania to 60 tys. zł, czyli 50% planowanych wydatków.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Informatyk
RE: Jaka jest skala degradacji gminy?
25 lat temu opuściłem Wiązów i widzę, że jak był tak i nadal jest końcową stacją cywilizacji. Nadal wszyscy czekają aż przyjdą Niemce i odbiorą swoje ?
0
Gravatar
Cześ
RE: Jaka jest skala degradacji gminy?
Akurat ta dziadowska jakość obrazu i dźwięku to jest specjalnie! Zapytajcie się tych radnych czy też mają słabą jakość obrazu i dźwięku w swoich telefonach lol
0

Przeczytaj także