Remont tego budynku trwał nieco ponad rok, a od kilku dni jest już wykorzystywany jako żłobek dla najmłodszych mieszkańców gminy Wiązów.
W środę, 30 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Malucha w Wiązowie. Żłobek mieści się na parterze wyremontowanego budynku po byłym Banku Spółdzielczym przy ulicy Pocztowej w Wiązowie. Jego kierownikiem jest pani Marta Majerczyk. Swoją siedzibę będzie tu miała także Szkoła Muzyczna I-stopnia, która zostanie przeniesiona z Witowic. Burmistrz Jerzy Krochmalny powitał gości, wśród których znaleźli się m.in.: wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, samorządowcy z terenu powiatu strzelińskiego, delegacje policji oraz straży pożarnej, rodzice dzieci, które będą uczęszczać do gminnego żłobka, a przede wszystkim najmłodsi uczestnicy wydarzenia, którzy otrzymali od szefa gminy kolorowe baloniki. Burmistrz Jerzy Krochmalny w krótkim przemówieniu podsumował inwestycję i podziękował wszystkim osobom, zaangażowanym w jej realizację. Następnie podpisał umowę z Jarosławem Obremskim, wojewodą dolnośląskim, w ramach programu Maluch+. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia placówki, co wpłynie także na zmniejszenie wysokości płaconego przez rodziców czesnego. Ksiądz dziekan Adam Skalniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Jaworowie, poświęcił budynek. Następnie zaproszeni goście oraz rodzice i dzieci zwiedzili nowe sale.
Na ten temat pisaliśmy w 35 (1173) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Spajker. Permalink1 +2 Spajker.
RE: W Wiązowie jest już żłobek
Zbiorowe fantazje. Dzietność w Polsce zmalała drastycznie i wskaźnik dzietności leci w dół. Inwestycja nieperspektywiczna. Dla kogo ten żłobek? Dla kilku dzieci wywalone miliony? No chyba że robimy drugą Francję i żłobek będzie dla wielodzietnych rodzin ukraińskich arabskich afrykańskich romskich i będzie producentem piątej kolumny w postaci lebensborn dla ukropolakow i afropolakow. Społeczeństwo się starzeje a dla ludzi wiekowych takich obiektów brak a potrzeby w tym zakresie rosną. Wiązów jest zacofany o co najmniej 50 lat w stosunku do rzeczywistości. Proszę jeszcze zbudować punkt repasacji pończoch punkt naprawy parasoli punkt napełniania wkładów do długopisów zakład szewski no i koniecznie zurit. No jeszcze punkt ugniatania chleba z pajęczyną celem wypędzenia choroby.
2023-09-14 15:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.