Symboliczne przecięcie wstęgi. Od lewej: burmistrz Jerzy Krochmalny, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, przewodnicząca Rady Gminy Wiązów Elżbieta Mossoń i wiceprzewodnicząca Ewa Schütterly
Remont tego budynku trwał nieco ponad rok, a od kilku dni jest już wykorzystywany jako żłobek dla najmłodszych mieszkańców gminy Wiązów.
W środę, 30 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Malucha w Wiązowie. Żłobek mieści się na parterze wyremontowanego budynku po byłym Banku Spółdzielczym przy ulicy Pocztowej w Wiązowie. Jego kierownikiem jest pani Marta Majerczyk. Swoją siedzibę będzie tu miała także Szkoła Muzyczna I-stopnia, która zostanie przeniesiona z Witowic. Burmistrz Jerzy Krochmalny powitał gości, wśród których znaleźli się m.in.: wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, samorządowcy z terenu powiatu strzelińskiego, delegacje policji oraz straży pożarnej, rodzice dzieci, które będą uczęszczać do gminnego żłobka, a przede wszystkim najmłodsi uczestnicy wydarzenia, którzy otrzymali od szefa gminy kolorowe baloniki. Burmistrz Jerzy Krochmalny w krótkim przemówieniu podsumował inwestycję i podziękował wszystkim osobom, zaangażowanym w jej realizację. Następnie podpisał umowę z Jarosławem Obremskim, wojewodą dolnośląskim, w ramach programu Maluch+. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia placówki, co wpłynie także na zmniejszenie wysokości płaconego przez rodziców czesnego. Ksiądz dziekan Adam Skalniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Jaworowie, poświęcił budynek. Następnie zaproszeni goście oraz rodzice i dzieci zwiedzili nowe sale.
Na ten temat pisaliśmy w 35 (1173) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
RE: W Wiązowie jest już żłobek
Zbiorowe fantazje. Dzietność w Polsce zmalała drastycznie i wskaźnik dzietności leci w dół. Inwestycja nieperspektywic zna. Dla kogo ten żłobek? Dla kilku dzieci wywalone miliony? No chyba że robimy drugą Francję i żłobek będzie dla wielodzietnych rodzin ukraińskich arabskich afrykańskich romskich i będzie producentem piątej kolumny w postaci lebensborn dla ukropolakow i afropolakow. Społeczeństwo się starzeje a dla ludzi wiekowych takich obiektów brak a potrzeby w tym zakresie rosną. Wiązów jest zacofany o co najmniej 50 lat w stosunku do rzeczywistości. Proszę jeszcze zbudować punkt repasacji pończoch punkt naprawy parasoli punkt napełniania wkładów do długopisów zakład szewski no i koniecznie zurit. No jeszcze punkt ugniatania chleba z pajęczyną celem wypędzenia choroby.
0

Przeczytaj także