Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nikt nie jest w stanie ocenić, ile zwierząt zginęło. Ile gniazd zostało zniszczonych i jakie straty z tego tytułu poniosą okoliczni rolnicy? Czy można likwidować siedliska zwierzyny w okresie ochronnym?
Wysoczyzna Ziębicka sąsiaduje od wschodu ze Wzgórzami Strzelińskimi, a od zachodu ze Wzgórzami Niemczańskimi. Wspólnie z kilkunastoma innymi wzgórzami i kotliną tworzą unikatowy mezoregion Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskie.
Od kilkunastu dni środowisko przyrodników i myśliwych bulwersują prace polowe prowadzone na tzw. trzcinowisku pomiędzy Henrykowem a Ziębicami. W odległości zaledwie kilkuset metrów, może nieco dalej, znajduje się kompleks leśny Wzgórz Strzelińskich. Trzcinowisko od lat było siedliskiem ptactwa i zwierzyny łownej. Tam cieliły się łanie, tam była ostoja zajęcy, jeleni i dzików. Na rzeczce spotkać można było wydrę, a obok zające i bażanty. Tutaj polował błotniak stawowy i słyszany był niezmiernie rzadki derkacz. Lista zwierząt, jakie miały w trzcinowisku swoje siedlisko, jest zapewne dużo dłuższa, ale obecnie nie do sprawdzenia. Nowy właściciel gruntu „wziął sprawę w swoje ręce” i przemielił trzcinowisko do samej ziemi. Większa zwierzyna i ptaki zdążyły zapewne uciec, ale mniejsze i ptasie gniazda mogły nie przetrwać.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

PL Permalink4 +2 PL
Oracze
Pasoń też orze drogi naprzyjmował baranów i orają co się da
2019-08-28 15:41 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink3 +6 dst
oracze w akcji!
Jakie poruszenie, oraczom wszystko wolno, zaorane rowy polne drogi no i trzcinowisko, w tym kraju przestępcy maja się dobrze, jeszcze jedno nie nazywajcie ich rolnikami, rolnik żył w zgodzie z przyrodą!
2019-08-23 08:30 Cytować Zgłoś administratorowi
ekoterror Permalink2 +3 ekoterror
RE: „Mulczerem” przemielili trzcinowisko
Gdzie są ekolodzy? Nie przykuwają się do drzew, nie zagradzają drogi ciężkiemu sprzętowi? A no tak, tutaj za mały rozgłos i pieniądze.
2019-08-22 21:36 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +2 spajker
RE: „Mulczerem” przemielili trzcinowisko
no i należy przemielić nowego właściciela jak i decydenta, który pozwolił na zniszczenie przyrody.
przyroda odpłaca się ludziom suszą drogą żywnością a wkrótce odpłaci się brakiem wody pitnej.
ludzie to plaga tej planety.
2019-08-22 21:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz