Tajemniczą konstrukcje odkryto tuż pod jezdnią na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Wałowej
To na pewno nie jest złoty pociąg, ale może być wartościowe naukowo.
Jedną z inwestycji drogowych przewidzianych na ten rok w Ziębicach jest przebudowa ul. Wojska Polskiego. Wymienione zostaną instalacje komunalne, zmienione zostanie oświetlenie, ulica otrzyma nową nawierzchnię, powstanie rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Wałowej. Po przebudowie zmieniona zostanie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.
W trakcie prac budowlanych dokonano ważnego, jak się zdaje, odkrycia archeologicznego. Niemal na środku skrzyżowania znaleziono coś, czego nie powinno tam być. - Jest to coś, czego się nie spodziewaliśmy - powiedziała na antenie Radia Wrocław Anna Nowakowska, kierowniczka wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu.
Kilka tygodni temu w Szczawnie Zdroju doszło do odkrycia piwnicy, w której zachowało się mienie przedwojennych mieszkańców miasta. To w Ziębicach raczej nie jest piwnicą. Archeolodzy pracują nad ustaleniem wielkości znaleziska, jego datowaniem i przeznaczeniem. Na dziś wiadomo, że jest podłużne i sklepione. Na dostępnych w internecie zdjęciach widać leżącą w środku butelkę prawdopodobnie z XIX w. I na razie to wszystko...
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
to zwykła rura na fekalia!!!
0
Gravatar
spajker.
zwykła? zwykła rura nie ma dużej wartości. bo jest nowa. bo jest sprawna. stara rura ma wartość historyczną a zatem jest warta miliardy. dam ci siatke drewna opałowego do grilla z orlenu za 15 zeta. lipa. no ale dam ci drzazgę z krzyża chrystusowego to temat warty miliardy. jak ja dzisiaj zrobie kupę na ulicy to dostane mandat. jak ktoś za 5 tysięcy lat znajdzie tą moja kupę to dostanie nobla. bo historyczna . będzie ona wystawiaw szklanych gablotach w nahdroższych muzeach [przyszłego świata a naukowcy będą elektronowo badac co ja zjadłem że mnie tak przeczyściło. będę sławny. no nie tak jak moja kupa ale sławny. wniosek? drogie jest to jest stare i to co jest nowe. rzeczy zwykłe są zwykłe. miłośnikom archeologii i fururystyki polecam seks z embrionami i seks ze staruszkami.
0
Gravatar
spajker.
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
Leszek powiedziała :
To jest fragment tunelu z Twierdzy Kłodzkiej do strzelińskiego Ratusza i dalej do Piwnicy Świdnickiej.
to jest odpływ kanalizacji z centrum miasta poza ulicę wałową czyli poza obręb murów średniowieczneg o miasta. tubylcy do dzisiaj nie wiedzą co to jest kanalizacja. władze kondratowic mogłyby lekcje budowy kanalizacji u średniowieczneg o ksiecia ziębickiego pobierać.

1
Gravatar
Leszek
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
To jest fragment tunelu z Twierdzy Kłodzkiej do strzelińskiego Ratusza i dalej do Piwnicy Świdnickiej.
0
Gravatar
spajker.
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
ziębice to skansen. od 1945 roku niczego tam nie zbudowano. była przed wojną największa w niemczech fabryka konserw seidla. już jej nie ma. była cukrownia. cukrowni brak. coś jak w strzelinie. niemcy zbudowali a zabugole korzystali do upadłego aż się zepsuło i poszło w ruinę. . ziębice i strzelin powinny połączyć się unią z półwyspem skandynawskim i zmienić nazwę na skan-sen.
0

Przeczytaj także