Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ZiębicByła już Droga Krzyżowa, której stacje znajdowały się na ulicach i w Parku Miejskim. Był Chrystus wjeżdżający na osiołku. W tym roku do tej listy plenerowych wydarzeń religijnych dołączył Orszak Trzech Króli.

Podobnie jak w innych miastach Polski, w święto Trzech Króli, po Mszy św. ulicami Ziębic przeszedł Orszak Trzech Króli. Ponad tysiąc uczestników plenerowych jasełek przeszło drogę od zamku Heroda, przez piekło i niebo, aby na koniec zawitać do betlejemskiej stajenki. Pomysłodawczynią zorganizowania orszaku była Katarzyna Kolega, dyrektorka Przedszkola „Na orlej polanie” w Ziębicach. Pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców gminy, o czym świadczyły tłumy uczestników. Niemal wszyscy w specjalnie przygotowanych na tę okazję koronach, a dzieci w kolorowych kostiumach, śpiewając kolędy, przeszli z placu przed Bazyliką Mniejszą do Rynku. Tam usytuowano cztery stacje plenerowychjasełek. Był dwór Heroda, piekło z diabełkami, niebo z aniołkami oraz szopka z Maryję, Józefem i małym Jezusem. Tam Królowie złożyli dary i tam burmistrz Alicja Bira oraz ks. Bogusław Konopka podziękowali wszystkim uczestnikom za tak liczny udział. Skromnie licząc w orszaku szło ponad tysiąc mieszkańców gminy. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że organizatorzy przygotowali dla uczestników bezpłatny poczęstunek, a orszakowi towarzyszyła orkiestra dęta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Henrykowa.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.