Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ZiębicByła już Droga Krzyżowa, której stacje znajdowały się na ulicach i w Parku Miejskim. Był Chrystus wjeżdżający na osiołku. W tym roku do tej listy plenerowych wydarzeń religijnych dołączył Orszak Trzech Króli.

Podobnie jak w innych miastach Polski, w święto Trzech Króli, po Mszy św. ulicami Ziębic przeszedł Orszak Trzech Króli. Ponad tysiąc uczestników plenerowych jasełek przeszło drogę od zamku Heroda, przez piekło i niebo, aby na koniec zawitać do betlejemskiej stajenki. Pomysłodawczynią zorganizowania orszaku była Katarzyna Kolega, dyrektorka Przedszkola „Na orlej polanie” w Ziębicach. Pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców gminy, o czym świadczyły tłumy uczestników. Niemal wszyscy w specjalnie przygotowanych na tę okazję koronach, a dzieci w kolorowych kostiumach, śpiewając kolędy, przeszli z placu przed Bazyliką Mniejszą do Rynku. Tam usytuowano cztery stacje plenerowychjasełek. Był dwór Heroda, piekło z diabełkami, niebo z aniołkami oraz szopka z Maryję, Józefem i małym Jezusem. Tam Królowie złożyli dary i tam burmistrz Alicja Bira oraz ks. Bogusław Konopka podziękowali wszystkim uczestnikom za tak liczny udział. Skromnie licząc w orszaku szło ponad tysiąc mieszkańców gminy. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że organizatorzy przygotowali dla uczestników bezpłatny poczęstunek, a orszakowi towarzyszyła orkiestra dęta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Henrykowa.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także