Powołanie nowej komisji stałej borowskiej rady ułatwi mieszkańcom kontakt z samorządem. Trzyosobowy zespół zajmie się rozpatrywaniem wpływających do rady próśb o interwencję.
Powołanie nowej stałej komisji Rady Gminy Borów zajęło radnym kilkanaście minut. W tym czasie Grażyna Kosińska, przewodnicząca, wyjaśniła prawne zawiłości związane z powołaniem nowego organu rady. - Do powołania Komisji skarg, wniosków i petycji obliguje nas ustawa samorządowa. Proponuję, żeby komisja pracowała w trzyosobowym składzie – powiedziała. - Proponuję również, żeby zainteresowani pracą w nowej komisji zrezygnowali z pracy w jednej z dwóch komisji, w których pracują obecnie - zasugerowała. Propozycja przewodniczącej wynikała z konstrukcji uchwały rady dotyczącej wynagrodzenia radnych i założenia, że trzy osoby poradzą sobie z obowiązkami. - Ostatnie lata pokazują, że skarg, wniosków i petycji, jakie wpływają do rady, jest naprawdę niewiele. Dlatego uważam, że minimalny skład, o którym mówi ustawa, czyli trzyosobowy, jest w przypadku gminy Borów wystarczający – dodała przewodnicząca. Z sali nie padła żadna inna propozycja i radni przystąpili do wyboru komisji. Zgłaszający się kandydaci deklarowali jednocześnie, z pracy w której komisji deklarują rezygnację. I tak, Wiesław Lechowski wycofał się z pracy w komisji oświaty, pozostając w składzie komisji rewizyjnej, Ryszard Górniak, zrezygnował z pracy w komisji finansów, a w nowej komisji będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, członkiem Komisji skarg, wniosków i petycji został Maciej Bagiński, który zrezygnował z pracy w komisji finansowej. Przewodniczącym Komisji skarg, wniosków i petycji został Wiesław Lechowski
Radni przyjęli również propozycję przewodniczącej, żeby projekt uchwały powołującej nową komisję zawierał również wskazanie, kto będzie pełnił funkcję przewodniczącego, jego zastępcy, a kto zostanie członkiem. Tym samym na sesji, o przebiegu której piszemy w innym miejscu, jedna uchwałą powołali komisję, ustalili jej skład i wybrali osoby funkcyjne.
W trakcie dyskusji pojawił się również ciekawy wątek dotyczący innej sprawy. Radny Jan Przyszlak poruszył problem wiejskich placów zabaw, ich stanu technicznego i bezpieczeństwa. W dyskusji pojawiła się np. propozycja zamykania placów zabaw, co uniemożliwiłoby dorosłym korzystanie z terenu w godzinach nocnych. Radni nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie.

Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.