Wszyscy powinniśmy wziąć sobie do serca myśl Juliusza Słowackiego, który powiedział, że „Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”. Można jednak zrobić jeszcze jeden krok i zadbać, żeby „wszystko, co pomyśli głowa” napisać poprawnie, czyli w zgodzie z polską ortografią. Temu celowi służy organizowane już od kilku lat gminne dyktando w Borowie. Patronem przedsięwzięcia jest wójt Waldemar Grochowski.
Laureatami VI Gminnego Dyktanda w kategorii młodzieży zostali: I miejsce - Agata Majchrzycka, II - Amelia Machalska i Klaudia Komorowska – III miejsce. Wyróżnienia przyznano Mateuszowi Korsanowi i Maksymilianowi Rakowi. Natomiast wśród dorosłych najlepsi okazali się: laureatką I-go miejsca została Elżbieta Kluczewska, drugą nagrodę zdobyła Anna Nowicka a trzecią Andrzej Florko. Wyróżnienie trafiło do Ewy Łopaty.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi, a laureatom osiągniętego wyniku.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że jurorami sprawdzającymi prace były: Monika Rak, Katarzyna Pępkowska i Magdalena Krzeszowska. Organizacją dyktanda zajęły się panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowie we współpracy ze szkołami.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.