Nie tak wyobrażaliśmy sobie rok temu kolejne Święta Bożego Narodzenia. Mimo wszystko, spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. O najbardziej potrzebujących pamiętał borowski GOPS.

Jedną ze świątecznych tradycji jest organizowanie Wigilii dla podopiecznych borowskiego GOPS. - Nie tak, jak to zwykle bywało, ale przygotowaliśmy bożonarodzeniowe paczki dla najbardziej potrzebujących – powiedziała Beata Zach, kierownik GOPS w Borowie. Akcję przeprowadzono tak, żeby na wigilijnym stole mogły pojawić się tradycyjne potrawy. Przygotowaniem świątecznych dań zajęły się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Jelenina, Zielenic, Jaksina, Siemianowa i Brzozy. Były to tradycyjne polskie potrawy: pierogi, łazanki, ryba po grecku, bigos i śledzie...
W przygotowywaniu świątecznych paczek pomagały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Foto: UG Borów
Tekst ukazał się w 1 (1040) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink3 -1 spajker.
RE: Wigilia w czasach COVIDU
hipokryzja. długa tradycja wigilii przewiduje dostawienia dodatkowego talerza i dodatkowego krzesła dla gościa. podobno w wigilię do domu może wejść każdy i dosiąść się do stołu a domownicy potraktują go jak swojego.
jak zachowa się przeciętny wigilijczyk kiedy ktoś 24 grudnia do domu zadzwoni i głowę zawraca i jeszcze zjeść zechce? ugości go czy wyprosi?
2021-01-25 15:09 Cytować Zgłoś administratorowi
KGW Permalink2 +3 KGW
RE: Wigilia w czasach COVIDU
Świetna inicjatywa GOPS i KGW. Brawo! Gratulacje!
2021-01-23 23:28 Cytować Zgłoś administratorowi
dstt Permalink1 +5 dstt
RE: Wigilia w czasach COVIDU
Brawo, świetna inicjatywa!
2021-01-20 21:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.