Agatka odwiedziła naszą redakcję i przyniosła dyplom z Pragi
Bez kompleksów i z wielkim sercem do muzyki. Do tego trzy szkoły, do których uczęszcza. A wszystko w jednej młodej osóbce, bohaterce naszego artykułu, którą jest Agatka z Borowa. Choć ma dopiero dziesięć lat, już wie, co chce w życiu robić.
Pod koniec października br. w czeskiej Pradze odbył się konkurs dla młodych skrzypków. Z pewnym opóźnieniem dowiedzieliśmy się, że jedną z nagród zdobyła Agata Kostanowicz. Śpieszymy więc z informacją o sukcesie uzdolnionej dziesięciolatki. Na co dzień jest uczennicą szkoły muzycznej w Strzelinie, szkoły baletowej w Oławie i szkoły podstawowej w Borowie. Agatka wraz z rodzicami mieszka w Borowie. - Przeprowadziliśmy się do Borowa z Wrocławia sześć lat temu – powiedziała pani Monika, mama młodej skrzypaczki. - Kiedy kilka lat temu podarowaliśmy Agatce dziecięce, zabawkowe skrzypce, nie przypuszczaliśmy, że prawdziwe skrzypce staną się jej pasją. Teraz z podziwem przyglądamy się, jak Agatka chętnie sięga po instrument, z jakim zapałem uczęszcza do szkoły muzycznej i baletowej – dodała mama. Bo warto wiedzieć, że Agatka swoje artystyczne zainteresowania dzieli między grę na skrzypcach i balet klasyczny. W obu odnosi już sukcesy, ale jak sama nam powiedziała, najbardziej lubi skrzypce. Pamiątkowe zdjęcie po występie w Pradze
- Jestem uczennicą III klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelinie w klasie pani Edyty Kornafel – przedstawiła się nasza rozmówczyni. - To prawda, że moje pierwsze skrzypce były zabawką, na której nie można było grać. Chciałam usłyszeć, jak brzmią prawdziwe skrzypce. Bardzo mi się spodobało (ich brzmienie – red.) i teraz bardzo chętnie uczę się grać. W szkole (muzycznej – red.) lubię lekcje z kształcenia słuchu, ale najbardziej lubię grać na skrzypcach – wyznała Agatka. Dodać należy, że w naszej rozmowie wymienione zostały również zajęcia z rytmiki. Inni uczniowie, innych szkół mogą więc pozazdrościć naszej rozmówczyni, że uczęszcza do takiej szkoły. Szkoły, w której z każdej lekcji można czerpać przyjemność.
Młoda skrzypaczka z Borowa na konkursowym przesłuchaniu
Występ w Pradze
Już sam udział w konkursie organizowanym przez renomowaną szkołę muzyczną w Czechach można uznać za sukces dziesięciolatki z Borowa. - Przed występem trochę się bałam, ale bardzo chciałam tam zagrać. Pani powiedziała, że dobrze zagrałam. Sama też była zadowolona z występu. Kiedy jednak usłyszałam, że dostałam III nagrodę (w swojej kategorii wiekowej – red.), to byłam zaskoczona i ucieszyłam się – przyznała Agatka.
Nasza młoda skrzypaczka, jako muzyk, jest na początku drogi do sukcesów na estradach. Mamy taką nadzieję. Obecnie w swoim repertuarze ma utwory Anatolija S. Komarowskiego, Romualda Twardowskiego i Josefa Micki. Niebawem będzie mogła do tej listy dopisać Obertasa Henryka Wieniawskiego i kolejne arcydzieła światowej wiolinistyki. Skrzypce są instrumentem wirtuozowskim i wymagają dużo czasu i pracy, żeby osiągać sukcesy. Agatka, mimo młodego wieku, wydaje się dobrze o tym wiedzieć.
Na ten temat pisaliśmy w 49 (1137) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także