Podajemy informację o stratach spowodowanych przez silny wiatr, jednocześnie informujemy, że nadal obowiązuje zagrożenie 1 stopnia dla powiatu strzelińskiego, związanego z możliwością wystąpienia silnego wiatru.
Janusz Zieliński, synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje, że dziś (11 lutego) do godz. 20 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi aż 85 procent.
Sytuacja meteorolgoczna: W ciągu ostatniej godziny odnotowano porywy wiatru o prędkości od 55 do 70 km/h, miejscami do 80 km/h. Prognozuje się dalsze występowanie wiatru osiągającego w porywach prędkość do 70 km/h, miejscami do 80 km/h. Sytuacja dotyczy m.in. powiatu strzelińskiego. Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Informacja o stratach na Dolnym Śląsku:
- PSP (za okres od 0:00 dn. 09.02.2020 do 23.59 dn. 10.02.2020):
- 1 osoba poszkodowana, w trakcie omijania powalonego drzewa wjechała do rowu;
- 806 interwencji (głównie wiatrołomy);
- 80 uszkodzonych budynków mieszkalnych (głównie uszkodzenia poszyć dachowych);
- 30 uszkodzonych budynków gospodarczych (głównie uszkodzenia poszyć dachowych);
- 621 wiatrołomów;

PKP/DROGI:
- szlaki kolejowe – przejezdne;
- drogi krajowe – przejezdne;
- drogi wojewódzkie – przejezdne.

TAURON:
- Łączna liczba stacji pozbawionych dostarczania energii elektrycznej : 50;
- Łączna szacunkowa liczba klientów pozbawionych dostarczania energii elektrycznej : 1908.

Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego

Komentarze   

RES Permalink2 0 RES
?
Co to są "nowoczesne , naziemne"?
2020-02-27 13:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Zośka Permalink1 0 Zośka
Czas na XXI wiek
Może czas na XXI work I zmuszenie Taurona do zmiany wszystkich linii napowietrznych na nowoczesne, naziemne ?! Kasy zdzierają z nas wystarczająco dużo, teraz czas na ich ruch, a nie w momencie, gdy potrzebujemy wezwać pomocy w chwili zagrożenia, jesteśmy odcięci od świata ... i weź tu człowieku zmień ogrzewanie z węglowego na elektryczne na przykład...
Wiatr zawieje i siedzisz w zimnie, po ciemku. Nie rozumiem, że powiat "pozwala" na takie rzeczy i nie interweniuje u dostawcy prądu, a z drugiej strony taki strony chce być bardziej europejski niż Europa. Takie rządania w ramach bezpieczeństwa i zrobienie czegoś dla mieszkańców powiatu naprawdę nie są niczym trudnym.
2020-02-27 00:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.