To oni tworzą silne fundamenty naszej formacji i mają realny wpływ na bezpieczeństwo miejsca, w którym wychowują się ich dzieci. Łączy ich jedno – wykorzystują umiejętności i talenty na obu płaszczyznach: na służbie i w życiu prywatnym wychowują swoje pociech.
Bycie przywódcą to odpowiedzialność za podwładnych i ludzi, którym Ci żołnierze niosą pomoc. Ale żołnierz to też odpowiedzialność za rodzinę, dzieci i dom. Dobry przywódca posiada wyjątkową umiejętność do motywowania i zachęcania do nauki i efektywnej pracy. Dobry ojciec powinien posiadać dokładnie te same cechy. A czego oczekuje od dzieci ich ojciec? Duma to dar, który jest najcenniejszy dla każdego rodzica. Dla ojca, który jest żołnierzem tym większa, jeżeli jego dzieci, zarówno syn jak i córka, zamierzają podążać jego śladami. Po pierwsze uczyć się i zdobywać wiedzę, po drugie założyć mundur i reprezentując Siły Zbrojne RP, nieść pomoc potrzebującym.
Płk Artur Barański Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyznaje, że jest dumnym ojcem. Obydwoje jego dzieci studiują i obydwoje, po przejściu ciężkiego szkolenia na poligonie, złożyli przysięgę wojskową.
„Zachęcając do służby w WOT nie byłbym dobrym przywódcą, gdybym nie dawał osobistego przykładu. Decyzje o wstąpieniu do terytorialnej służby wojskowej mojej córki i mojego syna są dla mnie szczególnie ważne. To realne potwierdzenie słuszności wyboru służby wojskowej dla wszystkich innych kandydatów” podkreśla płk Artur Barański dowódca 16 DBOT.
Tata- pierwszy mężczyzna w życiu córki i pierwszy wzór męskości dla swojego syna. Na każdym etapie rozwoju przyjmuje inny wymiar. W oczach dziecka jest najważniejszym i najodważniejszym na świecie.
Bycie ojcem to ogromna odpowiedzialność i zaszczyt dlatego w tym szczególnym dniu wszystkim żołnierzom – ojcom w tym szczególnym dniu składamy najlepsze życzenia, dziękując za Waszą obecność w życiu dzieci i służbę Ojczyźnie!
16 DBOT liczy obecnie ponad 800 żołnierzy z czego ok. 50 % stanowią ojcowie.
„Służba członków rodzin, zwłaszcza dzieci jest, moim zdaniem, przykładem wartości patriotycznych przekazywanych przez żołnierzy-rodziców, dzieciom żołnierzy, być może przyszłych obrońców kraju„ podsumował dowódca 16 DBOT.
W Wojskach Obrony Terytorialnej istnieje system regulacji dotyczący służby członków rodzin żołnierzy, zatrudnienia nie mogą mieć zależności przełożony- podwładny.


Komentarze   

spajker. Permalink3 +1 spajker.
RE: Żołnierz przywódca, żołnierz ojciec...
Cytuję Cześ:
Skończ chłopie go bredzisz, idź do specjalisty albo skończ ze sobą!!!

to rozumiem. krótki rozkaz. wykonać. skończ jednak czesiu ze sobą abym wiedział jak to się robi.
żołnierzy się tresuje a nie edukuje a ty miej honor i strzel sobie w łeb korkowcem od zdyrki albo od wot.
2021-06-29 06:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 -3 Cześ
Spajker=śmieć
Skończ chłopie go bredzisz, idź do specjalisty albo skończ ze sobą!!!
2021-06-28 19:35 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Żołnierz przywódca, żołnierz ojciec...
Po pierwsze uczyć się i zdobywać wiedzę,
nieprawda. dobry żołnierz to niemyślący żołnierz. żołnierz na polu walki ma strzelać i zabijać a nie rozmyślać o tym czy np działa etycznie, czy dowódca aby ma rację, że ma za małe pobory w stosunku do niebezpiecznej pracy, że to nieetycznie strzelać do drugiego człowieka itd. żołnierze to mają być biologiczne roboty do wykonywania rozkazów a nie elita mensy czy klub inteligentnej dyskusji.
do walk psów wybiera sie prymitywne i agresywne amstaffy a nie inteligentne pudle.
2021-06-24 18:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.